Olomouc - Most 2:0Olomouc pokračovala v sérii domácích výher

51. Janotka 1 : 0
72. Randa 2 : 0

OLOMOUC

Fotbalisté Sigmy Olomouc dál plní přání svého trenéra Petržely, aby vyhrávali alespoň domácí zápasy a začali se dostávat z podzimní krize. V duelu navázali na své předchozí výhry, porazili Most 2:0 a v tabulce poskočili už na dvanácté místo.

Domácí začali náporem a už v úvodu mířil Hartig z hranice šestnáctky těsně vedle. Po prvním rohovém kopu domácích vznikla před brankou Vaniaka, který léta hájil domácí branku, nepřehledná situace a Roman Hubník z ostrého úhlu mířil těsně vedle. Hosté se poprvé předvedli v 17. minutě unikl olomoucké obraně Pešír, udělal kličku Vojáčkovi, ale olomoucký gólman nakonec pádem pod nohy mosteckého útočníka zachránil.

Domácí si v závěru poločasu vytvořili tlak, ale brankové šance nepřicházely: střela Melinha z dálky byla tečovaná, Onofrej neuspěl proti Vaniakovi zblízka. Diváci pak ocenili Onofrejovo sólo - domácí záložník prošel z půli hřiště až do šestnáctky soupeře, obešel i brankáře Vaniaka, ale přihrávkou před branku zcela volného Hartiga ke své škodě nenašel.

Všechno důležité si nechali Hanáci na druhý poločas: šest minut po přestávce přenesl míč na polovinu hostí Melinho, našel na levé straně Štěpána a ten poslal před branku hostí ostrý centr. Hartig míč sice minul, ale nabíhající Janotka za ním vstřelil svůj první ligový gól a dostal Sigmu do vedení.

Olomouc uklidnil Randa

Domácí pak v tlaku neustávali a měli i další šance, ale tu největší v podání Hartiga vytáhl Vaniak na roh. Na druhé straně prověřil jistotu brankáře Vojáčka Pikl tvrdou střelou z dálky, ovšem iniciativa však zůstávala stále na kopačkách hráčů Sigmy. Definitivní uklidnění domácím přinesla 72. minuta, kdy Janotka našel centrem z pravé strany před brankou Randu a ten hlavou poslal míč do pravého horního rohu Vaniakovy branky.

Hosté pykali v průběhu utkání několikrát za tvrdou hru žlutou kartou, sedm minut před koncem po faulu na unikajícího Pulkerta dostal Prášil dokonce rovnou červenou kartu.

Závěr už byl jednostrannou exhibicí domácích fotbalistů a radost domácím nepokazil ani asistent Večeřa, který jim sebral odmáváním ofsajdu oslavy po dosažení třetího gólu.

Sigma Olomouc - SIAD Most 2:0 (0:0)
Branky: 51. Janotka, 72. Randa. Rozhodčí: Příhoda - Večeřa, Mlsna. ŽK: Melinho, Horáček - Schutt, Škoda, Pikl, Zbončák. ČK: 84. Prášil (Most). Diváci: 3878.
Olomouc: Vojáček - Flachbart, R. Hubník, Horáček, Cléber - Janotka, Randa, Onofrej (45. Rýdel), Štěpán (79. Pulkert) - Melinho, Hartig (68. Schulmeister). Trenér: Petržela.
Most: Vaniak - Prášil, Pikl, Procházka, Zbončák - Jendruščák (68. Brzezina), Schut, Pilař, Škoda (83. , Gašparík - Pešír (57. Mendy). Trenér: Ščasný.