Slavia - Jablonec 2:2Slavia se s Jabloncem znovu trápila, vyrovnala až v závěru

24. Klapka 0 : 1
33. Vlček 1 : 1
45. Klapka 1 : 2
76. Necid 2 : 2

Fotbalisté Slavie Praha propásli možnost dostat se alespoň do pondělní dohrávky v tabulce na třetí místo před Spartu. V zápase 11. kolo první ligy s Jabloncem jen remizovali 2:2, přičemž remízu zachránil svoji první ligovou brankou čtvrt hodiny před koncem střídající mladíček Necid. V nastaveném čase ještě nastřelil hostující Fukal tyč.

Domácí fotbalisté Slavie měli sice v úvodu mírnou převahu, ale hosté vůbec jen nebránili, ale každou šanci k útoku okamžitě využívali. Ve 12. minutě se Vlček zbavil hezky Fukala, vracející se Kučera jej však stačil včas o míč připravit. Především jablonecký reprezentant Lafata se snažil a jeho nebezpečnou přihrávku na Klapku zachytil v poslední moment Dosoudil.

Domácí fotbalisté hráli s nasazením, ale jejich hra postrádala přesnou přihrávku, moment překvapení. Naopak hostům stačil jeden povedený útok a skóre se měnilo v jejich prospěch: ve 23. minutě Lafata převzal přihrávku na hranici ofsajdu od Smíška, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Klapku a ten zcela sám trefil míč přesně k levé tyči. Po 411 minutách tak ukončil Kozáčikovu neprůstřelnost.

Blízko vyrovnání byl ve 34. minutě Fořt, jehož hlavičku po přesném centru Jandy skvěle vyrazil na roh brankář Špit. Po jeho rozehrání však již vyrovnání nezabránil, protože mezi obránci se výborně zorientoval Vlček, otočil se s míčem a střelou k levé tyči vyrovnal. To domácí povzbudilo a o tři minuty jen výborný Špit zabránil dalšímu gólu, když vyrazil Hrdličkovu ránu pod břevno.

Necid se trefil v lize poprvé

Ještě před přestávkou měli slávisté i druhou šanci: Švento utekl, výtečně si míč zasekl, našel nabíhajícího Hrdličku, ale ten minul. Místo toho se prosadili hosté, kteří vedli rychlou kombinační akci, po níž se protáhl obranou Klapka a vstřelil svůj druhý gól.

Po změně stran Slavia útočila, ale hosté jim pozorným a důrazným napadáním nenechali prostor pro kombinaci. Domácí se snažili uspět centrovanými míči do vápna a po Krajčíkově centru hlavičkoval těsně vedle Fořt. Neuspěl ani střídající Necid, který hlavičkou z malého vápna přestřelil, ovšem jeho velká chvíle ještě měla přijít.

Snaha Slavie o vyrovnání byla korunována až čtvrt hodiny před koncem. Špit neudržel hlavičku Vlčka po centru Šventa, míč propadl k Necidovi a ten jej bez váhání proměnil šanci v první ligový gól. Domácí se pak dvakrát zlobili na rozhodčího za neodpískanou penaltu - nejprve za neodpískaný faul na Necida a podruhé za nastřelenou ruku Loučky.

Hosté v druhém poločase moc slávistickou obranu netrápili, ale nakonec mohli odvážet tři body. Ve třetí minutě nastaveného času totiž Fukal nastřelil pravou tyč slávistické branky.

Slavia Praha - FK Jablonec 2:2 (1:2)
Branky: 34. Vlček, 75. Necid - 23. a 45. Klapka. Rozhodčí: Moudrý - Goňa, Pelikán. ŽK: L. Jarolím, Necid - Laciga, Špit. Diváci: 2225.
Sestavy:
Slavia: Kozáčik - Krajčík, Latka, Dosoudil, Hubáček - Janda (60. Švec), L. Jarolím, Hrdlička (74. Kalivoda), Švento - Vlček, Fořt (69. Necid). Trenér: K. Jarolím.
Jablonec: Špit - Laciga, Fukal, Kučera, Loučka - Baranek, Jindřišek, Klapka, Weber (75. Hloušek) - Smíšek, Lafata (89. Zábojník). Trenér: Rada.