Rubriky:

1. liga

Puček: Držím své slovo, proto ve Slavii končím

24. října 2006 08:52

Rychlý konec mělo angažmá Lubomíra Pučka v pražské Slavii. Bývalý fotbalový sudí, jenž od loňska vykonával v pražském klubu funkci sportovního ředitele, byl v pondělí definitivně uznán vinným za korupční jednání a ještě týž den dostalo vedení Slavie jeho rezignaci. "Já ctím zásady a nechci Slavii ubližovat," říká Puček v rozhovoru pro Právo.

 

PRÁVO/Radim Kijonka

Proč jste v pondělí po vynesení verdiktu soudu, který vás uznal vinným a máte zaplatit 70tisícovou pokutu, uzavřel angažmá v pražské Slavii?
Poté, co byl můj případ projednán u první instance, jsem slíbil, že pokud bude vina soudem uznána, opustím post sportovního ředitele ve Slavii. Jsem soudný a držím své slovo, proto končím.

Jak jste své angažmá uzavřel?
Zavolal jsem generálnímu řediteli Slavie Petru Doležalovi, kterému jsem nabídl svou rezignaci, a on ji přijal. Byli jsme tak dohodnuti. Já ctím zásady a nechci Slavii ubližovat.

Hodláte někdy znovu začít pracovat ve fotbale?
Já to v tuto chvíli nevím. Dejte mi pár dnů nebo týdnů. Myslím, že pokud jsem musel skončit já, pak by mělo z fotbalu odejít daleko víc lidí. Nemocí českého národa je závist a já tvrdím, že pokud bych nezačal pracovat ve Slavii, pak bych se soudy žádné problémy neměl.

Co budete dělat nyní?
Hlavně si odpočinu. Pak si také musím srovnat svůj život a udělat si pořádek mezi kamarády, protože jsem až teď poznal, kdo opravdu přítel je, a kdo ne.

Budete dál bojovat o očištění svého jména?
Určitě, klidně to zkusím i u soudu ve Štrasburku. Veřejnost se mohla přesvědčit o tom, že unikly daleko korupčnější odposlechy lidí, kteří pracují ve fotbale dál...

Tvrdíte tedy, že soudy neměří všem stejně?
To v každém případě. Kdyby se měřilo všem stejně, pak by minimálně pětadvacet lidí, kteří tam dál pracují, muselo odejít.

Neobáváte se, že vás nyní čeká pozvání k disciplinární komisi ČMFS?
Slušně se dostavím tak, jako k soudu a klidně si s jejím předsedou panem Károlyim popovídám, protože se pořád nemohu ubránit dojmu, že v mém procesu nebylo všechno zcela normální.

Igor Bruzl, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..