Hradec Králové nasázel v první hokejové lize devět gólů Berounu

Hokejisté Hradce Králové si upevnili pozici v čele první ligy poté, co v 11. kole rozdrtili Beroun 9:0. Zpočátku přitom vývoj utkání na královéhradeckém ledě nenasvědčoval, že skončí pro hosty debaklem. Dvě branky v první třetině nicméně domácí uklidnily, a když ve druhé části přidali další tři, bylo o výsledku rozhodnuto. Na skóre se podílelo devět různých střelců.

Na prvním místě má nyní Hradec Králové tříbodový náskok před Ústím nad Labem, které v duelu s Prostějovem utrpělo první domácí porážku v sezoně. Severočeši bez útočníka Marka Ivana, který sledoval zápas pouze z tribuny, kam byl poslán údajně z výkonnostních důvodů, prohráli 2:3.

Druhé vítězství v ročníku si připsala Jihlava, jejíž hráči se po výhře 4:1 nad Mladou Boleslaví odpoutali od posledního místa v tabulce. Duklu posadil na koně gól Říhy v přesilovce v osmé minutě, kdy jihlavský útočník doklepl za záda brankáře Šindeláře pohotovou přihrávku Kaňkovského. Hosté vzápětí nevyužili minutu a 45 sekund dlouhou přesilovku pět na tři, Jihlavským se naopak střelecky dařilo. Hosté se alespoň čestného úspěchu dočkali až v závěru třetí třetiny, kdy od modré propálil jinak vynikajícího Řehoře Bauer.

Na posledním místě Jihlavu vystřídala Olomouc, která podlehla Kometě Brno 0:2. Po dvou porážkách za sebou se dočkala vítězství Kadaň, která zvítězila nad Havířovem přesvědčivě 6:0. Žádný gól přitom domácí nedali při vyrovnaném počtu hráčů na ledě - pětkrát využili přesilovku a jednou skórovali v oslabení.

První hokejová liga - 11. kolo:
Ústí nad Labem - Prostějov 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 18. Klimt, 48. Přeučil - 17. a 22. Jindra, 41. Říha. Rozhodčí: R. Svoboda - Sichrovský, Josífek. Vyloučení: 6:13, navíc Klobouček (Ústí) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 2040.
Třebíč - Havlíčkův Brod 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)
Branky: 25. Zahradník, 45. Dolníček, 53. Handlovský, 56. Mertl - 29. Kukla, 30. Roháčik, 54. Kubeš. Rozhodčí: Smeták - Jureček, Pala. Využití: 9:10, navíc Luňák a Dolníček 10 min, Látal 5 min. a do konce - Endál 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 650.
Jihlava - Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 8. Říha, 24. Rytnauer, 36. Bakus, 45. Lazorišák - 51. Bauer. Rozhodčí: Skoupý - Brýška, Novák. Vyloučení: 14:11, navíc Kadlec (Ml. Boleslav) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1180.
Hradec Králové - Beroun 9:0 (2:0, 3:0, 4:0)
Branky: 9. Fišer, 15. Hendrich, 23. Koudelka, 31. Šebek, 35. Roubík, 46. Fořt, 47. Volráb, 49. Domin, 56. Haluza. Rozhodčí: Jebavý - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 1761.
Chomutov - Sareza Ostrava 5:4 (1:2, 2:0, 2:2)
Branky: 4. Mikšovic, 21. Šíp, 23. Černý, 45. Trefný, 46. Boušek - 11., 50. a 52. Šebesta, 7. Pavlačka. Rozhodčí: Pešina - Hauser, Bertlík. Vyloučení: 10:7, navíc Ovšák a Badžo (oba Ostrava) 10 min. Využití: 2:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 1300.
Olomouc - Kometa Brno 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 10. Appel, 38. Hodek. Rozhodčí: Minář, Kašík, Trunečka. Vyloučení: 4:9. Bez využití. Diváci: 380.
Kadaň - Havířov 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
Branky: 20. Hlavatý, 26. Stehlík, 28. Metlička, 45. Derfler, 53. Vrtek, 55. Stavenský. Rozhodčí: Šindler - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 7:12, navíc Stavenský (Kadaň) 10 min. Využití: 5:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 390.