Litoměřice - Zlín 0:4Hokejisté Zlína vyhráli v Litoměřicích a postoupili do finále první ligy

Hokejisté Zlína zvítězili v rozhodujícím sedmém utkání semifinále play off první ligy v Litoměřicích 4:0 a zopakují si loňský souboj o triumf ve valašském derby se Vsetínem. Obhájce vítězství v druhé nejvyšší soutěži v sérii se Stadionem třikrát prohrával, ale nakonec dokázal uspět. Finále začne v úterý ve Vsetíně.

Útočník Petr Holík ze Zlína na archivním snímku

Zlín se ujal vedení po 137 sekundách hry, kdy po přihrávce Ukrajince Stanislava Sadovikova překonal Oldřicha Cichoně z pravého kruhu Fin Aleksi Salonen. V 11. minutě se zapsal mezi střelce podruhé, poté co překvapil gólmana Litoměřic střelou ze středního pásma.

Ve 24. minutě se prosadil další Fin Mikko Salmio, který se dostal před Cichoně, jeho střelu domácí gólman vyrazil nad sebe a puk mu zapadl do branky. Za 41 sekund po pasu Jana Süsse dovršil výsledek Jakub Šlahař. Gólman Daniel Huf díky 29 úspěšným zákrokům udržel podruhé za sebou a pošesté v sezoně čisté konto.

Semifinále play off první hokejové ligy – 7. zápas:
Litoměřice – Zlín 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky: 3. a 11. Salonen, 24. Salmio, 25. Šlahař. Rozhodčí: Petružálek, Kika – Malý, Jindra. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 1750 (vyprodáno). Konečný stav série: 3:4.