Vsetín - Zlín 2:3 PPStav série 1:1Zlín vyrovnal finálovou sérii se Vsetínem

Hokejisté Zlína zvítězili ve druhém finále play off první ligy na ledě Vsetína 3:2 v prodloužení a vyrovnali sérii na 1:1. Berani ve snaze odčinit úvodní debakl 1:8 promarnili dvoubrankový náskok, který měli po první třetině, ale v čase 70:18 rozhodl obránce Vojtěch Riedl. Gólem a nahrávkou se pod výhru podepsal útočník Martin Lang. Série se nyní stěhuje do Zlína, kde se v sobotu a v neděli odehrají další zápasy. Začnou shodně v 17:30.

Zlínská radost ve Vsetíně.

V brance hostů dostal i přes šest inkasovaných gólů v úterním utkání přednost jakožto týmová jednička Huf před náhradníkem Kořénkem. Hned v první minutě si připsal dobrý zákrok po Matějčkově ráně. O chvilku později vychytal i Zabusovse.

Proti stejnému zakončovateli se pak vytáhl i během přesilovky Vsetína, do vedení tak mohli jít Zlínští. Po háčkování Süsse, jenž získal puk po chybě domácích, prostřelil Žukova ranou z kruhu Šlahař. Uběhlo jen 35 sekund a hosté měli na své straně dvoubrankový náskok, když se z prakticky totožného místa prosadil Lang, jenž úvodní duel nehrál.

Vsetínští se pak ještě ubránili v oslabení a od druhé třetiny se chopili taktovky. Na střely na branku ji vyhráli drtivým poměrem 21:4, ale hosté v čele s výborným Hufem dlouho odolávali. Když ve 23. minutě vypálil v početní výhodě Teper, pomohla mu i tyčka.

Ve 31. minutě zazvonil na druhé straně na brankovou konstrukci také Lang. Ve 36. minutě se proti pravidlům provinil Gago a jeho trest zkrátil na polovinu Machala, protože se trefil z kruhu a snížil na 1:2.

V úvodu třetí části měl Žukov znovu porci štěstí - Šlahařův přesilovkový pokus opět rozezvučel tyčku. Berani pak měli na 36 sekund k dispozici dokonce přesilovku pět na tři, jenže třetí gól nepřidali. A muselo je to mrzet o to víc, když v 52. minutě vyrovnal po dorážce Klhůfek. Jen o chvilku později byl vyloučený Staněk, hosté však ani v této přesilovce neuspěli.

Prodloužení začal Vsetín mohutným náporem, který se hostující trenéři snažili otupit v 66. minutě oddechovým časem. Domácí byli i poté nebezpečnější, jenže poslední slovo měli Berani: po Langově pokusu se kotouč odrazil přímo před Riedla a ten nekompromisní ranou z první rozhodl o jejich prvním bodu v sérii.

Finále play off první hokejové ligy - 2. zápas:
VHK Robe Vsetín - Berani Zlín 2:3 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 37. O. Machala (Zabusovs), 52. Klhůfek (Rob, Staněk) - 10. Šlahař (Süss), 11. M. Lang (M. Novák, Gago), 71. Riedl (M. Lang, Gago). Rozhodčí: R. Svoboda, Zeliska - Zídek, Maňák. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 4260. Stav série: 1:1.
Vsetín: Žukov - Larsen, O. Smetana, Teper, Staněk, Ďurkáč, Š. Jenáček, Kojo - Rob, Klhůfek, Matějček - Hrňa, Kratochvil, Holec - Š. Bláha, Kern, Hořanský - Zabusovs, Ondračka, O. Machala. Trenér: Weintritt.
Zlín: Huf - Riedl, Salonen, Warg, Čáp, M. Novotný, M. Zbořil, Suhrada - Paukku, Holík, Salmio - Süss, Werbik, Šlahař - M. Novák, Gago, M. Lang - Köhler, Sadovikov, P. Sedláček. Trenéři: Srdínko a Kapuš.