Čiernik zařídil Slovensku vítězství na Německém poháru

HANNOVER

Slovenští hokejisté vstoupili do Německého poháru výhrou 2:0 nad Lotyšskem. Oba góly týmu trenéra Júlia Šuplera vstřelil útočník Ivan Čiernik z Kolína nad Rýnem. Německý legionář se zkušenostmi z NHL se trefil ve 22. a 43. minutě.

Slováci se museli po většinu zápasu obejít bez zkušeného obránce Martina Štrbáka, jenž už v 7. minutě dostal trest do konce zápasu za nebezpečnou hru vysokou hokejkou. Vítěze turnaje z roku 1997 čeká v sobotu utkání s Kanadou o první místo ve skupině B a případný postup do nedělního finále.

Lotyši naopak po druhé prohře na turnaji pro šest mužstev budou hrát o páté místo proti nejhoršímu celku z áčka, jímž je podle očekávání Japonsko. Asijský tým dnes sice vyhrál nad Švýcary první třetinu, pak se však favorit prosadil a připsal si zahajovací výhru 4:1. O postup do finále se Švýcaři utkají proti domácímu Německu.