Vedoucí týmy první hokejové ligy zaznamenaly vysoké výhry

Hokejisté Ústí nad Labem si i po 46. kole první ligy udrželi v čele tabulky tříbodový náskok před Hradcem Králové. Lídři soutěže vyhráli 5:1 v Kadani, ještě více si zastříleli druzí Východočeši, kteří deklasovali poslední Olomouc 8:2.

Silně omlazená Kadaň odolávala vedoucímu týmu tabulky do 6. minuty, kdy Liščák poprvé překonal brankáře Hanuljaka. Hosté i v druhé třetině pokračovali v náporu a v 29. minutě Slížek po Kolafově přihrávce zvýšil. Hned v úvodu třetí třetiny hosté z přesilovky přidali další gól, když Pazourek tečoval puk po střele Hluchého. Domácí v 42. minutě z přesilovky snížili díky Tenkáčovi, ale další góly opět vstřelili favorizovaní hosté. V 45. minutě Ivan metr před modrou vypálil a puk k překvapení všech skončil za zády brankáře Hanuljaka. V 51. minutě pak stanovil konečné skóre Janků.

V Hradci Králové vstřelil v 8. minutě první z deseti branek obránce Hendrych, jenž v přesilovce dostal přesnou nahrávku od Koudelky. Na začátku druhé třetiny domácí brankami Vondráčka a Finka zvýšili na 3:0. Do kabin se pak šlo za stavu 4:2, ale poslední třetina už patřila pouze domácím hokejistům.

Hned na jejím začátku tečoval Flamíkovu střelu od modré Hendrich a dosáhl tak své druhé branky v zápase. O minutu později si dokonce brankovou přihrávku připsal domácí gólman Hylák, který přihrál puk Koudelkovi, jenž ujel po křídle a bombou prostřelil hostujícího brankáře. Poslední dva góly zápasu pak zaznamenal Fořt.

První hokejová liga - 46. kolo:
Kometa Brno - Mladá Boleslav 4:3 v prodl. (3:0, 0:0, 0:3 - 1:0)
Branky: 15. a 63. Moskal, 15. Barták, 20. J. Hruška - 43. a 47. Sedlák, 44. Gombár. Rozhodčí: Blecha - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:11, navíc Ťupa (M. Boleslav) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 6207.
Kadaň - Ústí nad Labem 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Branky: 42. Tenkáč - 6. Liščák, 29. Slížek, 41. Pazourek, 45. Ivan, 51. Janků. Rozhodčí: Souček - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:3, navíc Zápotočný (Ústí) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 1:1. Diváci: 430.
Hradec Králové - Olomouc 8:2 (1:0, 3:2, 4:0)
Branky: 8. a 41. Hendrich, 49. a 56. Fořt, 21. Vondráček, 23. Fink, 30. Šinágl, 42. Koudelka - 27. Vlček, 32. Ministr. Rozhodčí: Würtherle - R. Prchal, Bejček. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 1925.
Havířov - Dukla Jihlava 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Branky: 49. Peštuka, 55. Škoda - 9. Morava, 41. Bakus, 57. Havel. Rozhodčí: Hradil - Machálek, Škach. Vyloučení: 7:6 navíc Kaňkovský (Jihlava) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 734.
Prostějov - Třebíč 5:3 (1:1, 0:1, 4:1)
Branky: 15. Čech, 49. Vymazal, 51. Gengel, 58. Nakládal, 59. Kukla - 9. Dibelka, 33. Dolníček, 51. Zahradník. Rozhodčí: Hodek - Bryška, Novák. Vyloučení: 8:5, navíc Doseděl (Prostějov) do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 900.
Sareza Ostrava - Berounští Medvědi 6:2 (0:1, 2:0, 4:1)
Branky: 25. a 44. Klimek, 33. Janečka, 43. Tesařík, 57. Holuša, 60. Gelačák - 9. Dušek, 54. Černý. Rozhodčí: Trombík - Barteček, Koliba. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 325.
Havlíčkův Brod - Chomutov 2:4 (0:2, 0:0, 2:2)
Branky: 42. Drtina, 54. Kreuzer - 10. Polodna, 12. Jeslínek, 55. Chatrnúch, 59. Mikšovic. Rozhodčí: Skoupý - Padevět, Čížek. Vyloučení: 11:11. Využití: 1:2. Diváci: 1000.

3 : 0 Česko - Švýcarsko 3 : 0 dohráno
20240425T14 : 00:00+0200