Rubriky:

Hokej

Živě

Joseph po operaci stihne začátek NHL, jen není jisté kde

22. srpna 2003 13:37 - PRAHA

Jak už ve středu informoval deník Toronto Sun, gólman Detroitu Curtis Joseph se skutečně podrobil operaci zraněného kotníku. Vzhledem k tomu, že kotník nebyl zlomený, bude moci začít s bruslením už za šest týdnů, tedy ještě před začátkem nové sezóny NHL. Původní odhady doby rekonvalescence přitom byly čtyř až pěti měsíců.

 

ČTK

Šestatřicetiletý gólman se k zákroku odhodlal po vyšetření v clevelandské nemocnici, k němuž dali podnět představitelé Bostonu Bruins. Ten se stal v poslední době nejvážnějším kandidátem na získání Josepha, který se po návratu Dominika Haška, stal v Detroitu přebytečným.

Zájem údajně projevili také Atlanta Thrashers a New York Rangers. A nic na jejich úmyslu angažovat Josepha nezměnila ani zmíněná operace. "Samozřejmě, že je snažší vyměnit někoho, kdo je stoprocentně zdravý," sdělil na toto téma viceprezident Detroitu Jim Devellano. "Ale Curtis by měl být zpátky na ledě už za šest týdnů, takže tu není žádná komplikace."

Holland: Josepha vyměníme okamžitě

Zda se ale Joseph opravdu bude stěhovat, není vůbec jisté. Celá situace je komplikována budoucím vyjednávání o nové kolektivní smlouvě příští rok, takže kluby NHL nyní nevědí, jaké si budou moci dovolit výdaje na platy hráčů.

Detroit na druhé straně moc dobře ví, že platit osm miliónů dolarů ročně náhradnímu brankáři je prosté bláznovství. Pozici brankářské jedničky totiž Joseph ztratil v okamžiku, kdy návrat k Red Wings ohlásil Dominik Hašek.

Josephovu pozici v klubu dokresluje i vyjádření generálního manažera Detroitu Kena Hollanda: "Pokud mi dnes někdo zavolá a nabídne odpovídající podmínky výhodné pro klub i pro Curtise Josepha, pak udělám výměnu hned dnes. Dosud se tak ale nestalo."

Novinky

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.