Pardubice po výhře nad Plzní střídají v čele extraligy Litvínov

Hokejisté Pardubic vstoupí do poslední čtvrtiny extraligy jako její lídr. V pátečním 39. kole totiž porazili doma Plzeň a vystřídali v čele nejvyšší soutěže Litvínov, který ve čtvrteční předehrávce klopýtl v Kladně. Již jen tři body ztrácejí na Litvínov hokejisté Sparty a Slavie, kteří nezaváhli v duelu se Zlínem, resp. ve Znojmě. Poslední Mladá Boleslav doma porazila v prodloužení Karlovy Vary a ztrácí již jen tři body na předposlední České Budějovice.

Plzeň se sice dostala v Pardubicích do vedení, domácí ale ještě do první přestávky srovnali a v prostřední části rozhodli čtyřmi góly o osudu zápasu. Snížení Západočechů zařídil až ve 46. minutě Straka. Pardubice tak mají v tabulce stejný počet bodů jako Litvínov a vedou o skóre, Plzeň zůstává šestá.

S tříbodovou ztrátou jsou třetí hokejisté Sparty, kteří poprvé v sezóně porazili Zlín. Domácí si zajistili cestu k vítězství na konci první a na začátku druhé třetiny, kdy si vypracovali dvoubrankový náskok. Vítězství 4:2 pojistil v poslední třetině Petr Ton, gólem a asistencí přispěl k výhře navrátilec Michal Broš.

Slávisté ztratili tříbrankové vedení, nakonec o body nepřišli

Slavia si ve Znojmě zajistila ve druhé třetině tříbrankový náskok, o tři body ale musela ještě hodně bojovat. Domácí totiž v závěru prostřední části a v první desetiminutovce třetí třetiny manko smazali, probuzení ale nevyužili a nakonec skončili bez bodu. Vítězství Pražanů vystřelil v 57. minutě Bednář a Slavia tak má stále stejně bodů jako Sparta.

Hokejisté Vítkovic v Třinci dvakrát dotáhli jednobrankové vedení domácích a nakonec si odvezli o bod víc. Branky Ocelářů zařídil v první a druhé třetině Květoň, Kvapil s Ujčíkem ale srovnali a vyrovnaný duel rozhodl ve prospěch hostujícího týmu ve třetí minutě nastavení Petr Jurečka. Vítkovice tak lehce klopýtly ve snaze o dohnání nejlepších celků soutěže, Třinec zůstává spolu se Zlínem na hranici elitní desítky.

Na 11. místo tabulky se posunuli hokejisté Liberce po výhře 3:2 nad Českými Budějovicemi. Severočeši vlétli do utkání jako uragán a už po 40 sekundách vedli po trefách Blatného a Dernera o dvě branky. Jihočeši se nicméně dokázali oklepat a ještě před polovinou zápasu vyrovnali. Tři body pro domácí nakonec zajistil v 53. minutě Blatný.

Nejhorší celek extraligy z Mladé Boleslavi měl namále v domácím utkání s Karlovými Vary, nakonec se ale radoval ze zisku dvou bodů. Ještě 43 sekund před koncem Boleslav prohrávala o gól, v početní výhodě se ale dokázal prosadit Kazionov a obrat dokonal jen 44 vteřin po začátku prodloužení Důras.

Hokejová O2 extraliga - 39. kolo
Třinec - Vítkovice 2:3 v prodl.on-line
Branky: 7. D. Květoň, 45. D. Květoň - 32. Kvapil, 48. Ujčík, 63. Jurečka.
Znojmo - Slavia Praha 3:4on-line
Branky: 38. J. Svoboda, 42. Erat, 49. Kucharczyk - 32. Tomica, 34. Červenka, 36. Červenka, 57. Bednář.
Mladá Boleslav - Karlovy Vary 3:2 v prodl.on-line
Branky: 50. Mocek, 60. Kazionov, 61. Důras - 25. Dej, 45. Pech.
Pardubice - Plzeň 5:2on-line
Branky: 17. Pivko, 22. Zohorna, 29. Kolář I, 35. Pivko, 39. Cetkovský - 14. Adamský, 46. Straka.
Sparta Praha - Zlín 4:2on-line
Branky: 8. Broš, 17. Ton, 24. Netík, 54. Ton - 16. Roman Vlach, 49. Köhler.
Liberec - Č. Budějovice 3:2on-line
Branky: 1. Blatný, 1. Derner, 53. Blatný - 17. Gulaš, 26. Frolo.
8.1. Kladno - Litvínov 3:0on-line

3 : 0 Třinec - Pardubice 3 : 0 44. min Živě
20240426T17 : 00:00+0200