Rubriky:

Hokej

Havlát možná oblékne dres Sparty

8. září 2003 14:14 - PRAHA

Kádr hokejistů pražské Sparty může v úvodu nadcházející extraligové sezóny posílit útočník Ottawy Martin Havlát. Dvaadvacetiletý hráč se dohodl s vedením holešovického klubu, a pokud nepodepíše do začátku domácí soutěže smlouvu v zámoří, objeví se v sestavě.

 

ČTK

"Je to strašně teoretické, protože Havlát preferuje NHL, a pokud tam dojde k dohodě, odejde. Může tu odehrát nula utkání, jedno, ale může jich odehrát i devět," citovaly ředitele klubu Luboše Koželuha oficiální internetové stránky klubu.

Dohoda s Havlátem je podle Koželuha hotovou věcí, ale pokud by se skutečně schylovalo k jeho startu v extralize, muselo by holešovické vedení jednat ještě s Třincem, který má na hráče práva pro Českou republiku. Vyrovnání s Oceláři však Koželuh nevidí jako problém.

Jednání podle sparťanského ředitele nebylo příliš složité. "Možnost byla postavená na vztahu trenéra Hadamczika s hráčem. Poprvé jsem s Havlátem mluvil na Zlaté hokejce a měl jsem pocit, že by se nám to mohlo podařit," vysvětlil Koželuh okolnosti vzniku spolupráce s útočníkem Ottawy.

"Pokud něco ve Spartě odehraje, měl by pro ni být jednoznačně přínosem a zároveň by to byl dárek pro sparťanské fanoušky, kteří tak uvidí jednoho z nejperspektivnějších hráčů NHL. Věřím, že jsou to jen pozitiva," dodal Koželuh.

Novinky

Zrušit