Rubriky:

Hokej

KHL trestala rvačky, Čechovu i Jágrovu Omsku nadělila kontumační prohry

10. ledna 2010 17:05 - MOSKVA

Za sérii bitek, kvůli nimž se nedohrál sobotní zápas Kontinentální hokejové ligy mezi Viťazem Čechov a Avangardem Omsk, dnes vedení soutěže potrestalo oba kluby kontumační prohrou 0:5. Po sedmihodinovém jednání funkcionáři zároveň čechovský tým varovali, že při dalším podobném incidentu bude z ligy vyloučen.

 

Reuters

Čechov navíc musí zaplatit čtyři milióny rublů (asi 2,4 miliónu korun), Omsk dostal pokutu jeden milión. Šest hráčů Viťazu má zastavenou činnost na příští zápas, z Avangardu byl takto potrestán pouze Dmitrij Vlasenkov.

Jaromír Jágr se rve s Darcy Verotem při utkání Omsku s Čechovem. Jaromír Jágr se rve s Darcy Verotem při utkání Omsku s Čechovem. foto: Reuters

Sobotní utkání se hrálo jen necelé čtyři minuty. Po sérii bitek a vyloučení do konce zápasu byl duel předčasně ukončen kvůli nedostatečnému počtu hráčů. Podle oficiálního webu KHL se něco takového stalo v ruském hokeji poprvé v historii.

Rozhodčí udělili celkem 600 trestných minut. Do rvaček se zapojili také Jaromír Jágr, který dostal dva dvouminutové a dva desetiminutové tresty, a jeho omský spoluhráč Jakub Klepiš.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Hokej

Filtr článků - Hokej


Výsledkový mix: