Rubriky:

Hokej

Atlanta vyměnila kanonýra Kovalčuka do New Jersey

5. února 2010 08:10 - NEW YORK

Ruský hokejista Ilja Kovalčuk se v NHL stěhuje do New Jersey. Atlanta šestadvacetiletého útočníka vyměnila poté, co se s ním nedohodla nové smlouvě.

Za svého nejproduktivnějšího hráče získala útočníky Niclase Bergforse s Patricem Cormierem, obránce Johnnyho Oduyu a právo volby v prvním kole letošního draftu. Spolu s Kovalčukem jde do týmu Devils obránce Anssi Salmela.

"Máme za sebou těžký den. Ilja s námi byl osm let, a když musíte vyměnit někoho takového, vždycky je v tom hodně emocí," citovala agentura Reuters generálního manažera Atlanty Dona Waddella.

Vedení Thrashers se snažilo s Kovalčukem, kterému současná smlouva skončí v létě, dohodnout na novém dvanáctiletém kontraktu na 101 milionů dolarů. Když neuspělo, rozhodlo se kapitána týmu vyměnit. "Byla by velká škoda ho v létě nechat jen tak odejít," uvedl Waddell.

Neshodli se na výši platu 

Podle něj se klub s Kovalčukem nedokázal shodnout na výši platu. Ruský střelec prý požadoval dvanáctiletou smlouvu, ale s ročním platem přes jedenáct milionů dolarů. "Na délku jsme byli ochotni přistoupit, ale na plat už ne. Je to smutné, ale život jde dál. Děkujeme za všechno, co pro nás udělal, ale teď už se těšíme na nové hráče," dodal Waddell.

"Potřebovali jsme opravdového střelce a také někoho, kdo trochu změní naše přesilovky," přidal generální manažer New Jersey Lou Lamoriello. "Když jsme se rozhodli, že ho chceme, byla to jen otázka toho, abychom za něj nezaplatili příliš velkou cenu," dodal.

Kovalčuk hrál za Atlantu od roku 2001, kdy do týmu přišel jako jednička draftu. V této sezoně je s 31 góly a 27 přihrávkami nejproduktivnějším hráčem týmu a v kanadském bodování NHL mu patří 14. místo. Celkem za kariéru v zámoří nasbíral 328 branek a 287 asistencí v 594 zápasech. V týmu Devils se potká s českým útočníkem Patrikem Eliášem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Hokej

Výsledkový mix: