Rubriky:

Hokej

Živě

Hradec Králové a KHL na Slovensku? Atraktivita vs. obavy

7. července 2010 15:31 - PRAHA

Hokejový klub HC Lev Hradec Králové obdržel seznam podmínek, které má splnit pro možný vstup na Slovensko. S ním souvisejí i otázky, na které musí reagovat. Odebere na Slovensku sponzory, zní jedna. Jiní vidí zase KHL jako atraktivní soutěž pro fanoušky.

„Pokud nebudou podmínky splněny, je předčasné hovořit o souhlasu,“ cituje sme.sk Jána Tarabu, generálního sekretáře Slovenského svazu ledního hokeje.  „To je samozřejmé, respektujeme postup slovenského svazu, my jsme zase splnili Reglement KHL,“ reagoval Zdeněk Šesták, mediální zástupce Hradce Králové.

Žádná ultimáta

Možným problémem hostování se jeví, že tým z Hradce Králové není členem žádného hokejového svazu, z českého vystoupil. „Zástupcům Hradce jsme poskytli všechny podmínky, které vyžaduje IIHF a ruská federace zastřešující KHL. Nedali jsme žádná ultimáta,“ pověděl Taraba. Na to zástupce českého klubu odpověděl. „V červnu jsme oslovili Slovenský hokejový svaz, abychom mohli hrát zápasy KHL na území Slovenska.“

Je tu i další věc. Vladimír Paštinský, ředitel slovenské extraligy, si neumí představit, že by v Popradu hrála dvě mužstva. Jedno slovenskou ligu a druhé KHL. K tomu se objevují obavy, že nový hráč na marketingovém trhu by mohl odlákat potencionální sponzory domácím klubům. Vše otázky, které už byly řešeny v Česku, nyní tu jsou opět. „Co se týče sponzorů, tak v Česku tato obava byla, ale my jsme nikomu žádného sponzora nevzali,“ dodává Šesták.

Šupler i Rusnák jsou pro

Z hokejového hlediska by měl vstup Popradu do KHL velký význam. Slovenští hráči by místo švédských nebo zámořských klubů našli podobné podmínky doma,“ nechal se slyšet Július Šupler. Podle trenéra Dinama Riga by mužstva z KHL byla atraktivní i pro fanoušky. „Určitě se rád na KHL podívám, třeba i osobně na Slovensku. Taková soutěž, to je dobrý tahák pro diváka. Prostě atraktivita pro publikum, lidé mohou vidět kvalitní hokejisty. V Popradu by to mohlo mít pozitivní efekt na mládež - slavní hokejisté, které by viděli mladí, pro ně mohou být vzory,“ přidal se bývalý hokejista Dárius Rusnák.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Hokej

Filtr článků - Hokej


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Výsledkový mix:

Mistrovství světa v hokeji
Včera Play off - čtvrtfinále Finsko - Švédsko Finsko - Švédsko 5:4 pp
20190523T20:15:00+0000
Finsko vs. Švédsko
Finsko vs. Švédsko
Švédsko
Včera Play off - čtvrtfinále Česko - Německo Česko - Německo 5:1
20190523T20:15:00+0000
Česká republika vs. Německo
Česká republika vs. Německo
Německo
Včera Play off - čtvrtfinále Rusko - USA Rusko - USA 4:3
20190523T16:15:00+0000
Rusko vs. USA
Rusko vs. USA
USA
Včera Play off - čtvrtfinále Kanada - Švýcarsko Kanada - Švýcarsko 3:2 pp
20190523T16:15:00+0000
Kanada vs. Švýcarsko
Kanada vs. Švýcarsko
Švýcarsko
NHL
22.5.2019 play off - finále konferencí St. Louis - San Jose St. Louis - San Jose 5:1
20190522T02:00:00+0000
St. Louis Blues vs. San Jose Sharks
St. Louis Blues vs. San Jose Sharks
San Jose Sharks