Rubriky:

Hokej

ČSLH a Sazka: Vše klape, jedeme dál ...

11. prosince 2003 14:50 - PRAHA

Vše probíhá podle plánu, s dosavadní spoluprací jsme spokojeni, na mistrovství světa 2004 v hokeji jsme připraveni. Takový byl závěr tiskové konference, kterou pro novináře ve čtvrtek uspořádali představitelé společností Sazka a Bestsport, a zástupci Českého svazu ledního hokeje (ČSLH), jakožto organizátora světového šampionátu v příštím roce.

 

PRÁVO

"Stavba haly pro mistrovství světa probíhá v naprostém pořádku," řekl na úvod předseda ČSLH Karel Gut, který vyloučil vážnější problémy se Sazkou, tak jak byly prezentovány v tisku. "Samozřejmě, že občas máme rozdílné názory, ale jinak jsme v naprosté shodě. Sedíme v jednom vlaku a chceme společně dojet do cíle."

"Přípravy pokračují tak,  jak byly naplánovány. Jsme obklopeni schopnými odborníky a profesionály, rázně se proto chceme ohradit proti tomu, když nás někdo označuje za diletanty," dodal generální sekretář ČSLH Martin Urban a reagoval tak na výroky společnosti Teleaxis z minulého týdne.

Proti těm se ohradil i předseda představenstva Sazky a Bestsportu Aleš Hušák, který se mimo jiné zastal Guta. "Je naprostým nesmyslem, že někdo někoho vydírá. Se svazem jsme rovnocennými partnery a jediným cílem obou stran je uspořádat kvalitní MS. A tomu podřídíme vše."

Ubytování v Corinthia Towers, tréninky na Spartě

Jak je daleko samotná příprava šampionátu, nastínil předseda organizačního výboru MS Zbyněk Kusý. Všechna mužstva budou ubytována v hotelu Corinthia Towers a dostanou svého průvodce. Tréninky jednotlivých týmů by pak měly probíhat v hale Sparty, v úvahu přichází i pronájem haly v Letňanech.

Jasno je už i v podobě přepravy mezi Prahou a Ostravou, která bude realizována vlakem. "Trasu jsme si sami projeli a cesta od haly k hale trvala zhruba tři hodiny. Letecká doprava je nejen dražší, ale vzhledem k odbavení i delší," vysvětlil Kusý. Dopravní situaci v Praze během šampionátu pak má na starosti dopravní odbor magistrátu hlavního města.

Kongres a trenérské sympozium

Důležitým krokem před uspořádáním mistrovství světa je pak uzavřená pojistka na celý šampionát, která má být podle Kusého uzavřena 15. prosince. Svaz dokonce uvažuje o připojištění některých dalších rizik. Součástí šampionátu pak bude rovněž kongres IIHF a trenérské sympozium.

Smlouva o pronájmu předběžně podepsána

Nejdůležitější novinkou před mistrovstvím světa je pak dnes uzavřená smlouva o smlouvě budoucí o pronájmu haly mezi Sazkou a ČSLH. Jakmile pak bude vyřízeno kolaudační rozhodnutí, bude uzavřena i smlouva samotná. "Není možné podepsat smlouvu o pronájmu něčeho, co ještě není postaveno," vysvětlil Gut.

"O ceně pronájmu se svaz dohodl už před delší dobou a od té doby se částka nezměnila ani o korunu. Stalo se tak za standartních podmínek, s nimiž souhlasily obě strany," dodal Kusý. Podle Urbana má ČSLH výhodnější podmínky, než měl finský svaz při letošním MS. Výše pronájmu  však na přání Sazky zůstává obchodním tajemstvím.

Jirka G. Novák, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Hokej

Filtr článků - Hokej


Výsledkový mix: