Hokej

Základní část první ligy vyhrál Beroun

11. února 2004 21:12 - PRAHA

Hokejisté Berouna vyhráli základní část první ligy, přestože ve středu prohráli na ledě Písku 0:1. Místo pro play off uniklo na poslední chvíli Kadani, která v přímém souboji podlehla Třebíči 2:3 a z osmého místa klesla na deváté. Třebíč se naopak posunula na sedmé, poslední postupovou pozici udržela Mladá Boleslav díky remíze 2:2 s Opavou.

Třebíč musela o postup do play-off bojovat až do posledních minut. Vítězný gól vstřelil až dvě minuty před koncem domácí obránce Kališ.

Kanadské bodování základní části ovládl jihlavský veterán Petr Kaňkovský. Pětatřicetiletý útočník nasbíral ve 39 zápasech 59 bodů za sedmnáct branek a 42 asistencí. Před druhým Stanislavem Stavenským z Kadaně měl náskok šestnácti bodů.

Nejlepším střelcem byl s 23 góly Oldřich Bakus z Jihlavy. Mezi obránci si bodově vedli nejlépe Stanislav Mečiar z Hradce Králové a Patrik Rimmel z Havířova, ti shodně nasbírali 24 bodů.

Nejlepší brankářské statistiky měl Kamil Jarina, který však přestoupil do extraligového Litvínova a za Chomutov chytal naposledy 12. listopadu. V 17 zápasech dokázal udržel čtyři čistá konta, průměr měl 1,24 inkasované branky na zápas a úspěšnost zákroků 96,22 procent.

Výsledky 40. kola:
Písek - Beroun 1:0 (1:0, 0:0, 0:0), Prostějov - Ústí n/L 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), Kometa Brno - Hradec Králové 4:3 (1:0, 1:2, 2:1), Havířov - Olomouc 4:4 po prodl. (1:0, 1:1, 2:3 - 0:0), M. Boleslav - Opava 2:2 po prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0), Třebíč - Kadaň 3:2 (1:0, 1:1, 1:1), Jihlava - Chomutov 3:3 po prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0).