Hokejová osmnáctka remizovala na MS se Slovenskem

MINSK

Česká hokejová osmnáctka vstoupila do světového šampionátu v Minsku remízou 1:1 se Slovenskem. Svěřence trenérů Jaromíra Šindela a Zdeňka Čecha poslal do vedení na konci druhé třetiny slávista Vladimír Sobotka, ale těsné vedení Češi neudrželi. Sparťana Marka Schwarze v brance překonal ve 49. minutě Piatak.

V dalším zápase se český tým střetne v sobotu od 14 hodin s Ruskem. Vítězové pětičlenných skupin postoupí přímo do semifinále, o zbylá dvě místa se v dodatečném zápase utkají křížem týmy ze druhých a třetích míst.

MS v hokeji '18'
Skupina A
Dánsko - USA 2:5 (0:0, 1:3, 1:2), Švédsko - Kanada 0:5 (0:1, 0:1, 0:3).
Skupina B
ČR - Slovensko 1:1 (0:0, 1:0, 0:1)
Branky: 38. Sobotka - 49. Piatak. Rozhodčí: Hansen - Ross (oba USA), Dehaan (Kan.). Vyloučení: 5:8, navíc R. Pšurný (ČR) 10 min. Bez využití.
Sestava ČR: Schwarz - Šmíd, Šmach, R. Polák, Štach, Gulaši, Lukačovič, Mrázek - Bahenský, J. Šindel, Hromas - Balán, M. Pšurný, R. Pšurný - Krejčí, Frolík, Daněček - Sobotka, Birner, Mertl.
Norsko - Rusko 4:8 (1:2, 1:3, 2:3).

4 : 1 Třinec - Pardubice 4 : 1 dohráno
20240426T17 : 00:00+0200