Rubriky:

Hokej

Utkání se Švýcary bude pro dvacítku existenční

29. prosince 2004 11:26 - PRAHA

Čeští hokejisté se na MS dvacetiletých dostali do pozice, že středeční zápas se Švýcarskem, začínající hodinu před půlnocí našeho času v Grand Forks, je pro ně existenční ohledně medailových ambicí. Není to ale až tak překvapivé, dalo se čekat, že po výhře nad outsiderem skupiny Běloruskem mladíci nemusí stačit na favorizované Rusko.

"Tušili jsme takový vývoj. Nemělo smysl přeceňovat úvodní výhru, ani nebudeme panikařit z porážky s Rusy, kteří jsou rozhodně lepší než Švýcaři. Pokud nad nimi vyhrajeme, zůstaneme ve hře o medaili," přiznal z hotelu Ramada Inn i trenér Alois Hadamczik.

V opačném případě by se ale vyhlídky jeho svěřenců značně zkomplikovaly a postup do boje o semifinále by se dostal do teoretické roviny. "Nechci uvažovat negativně ani přemýšlet nad katastrofickým scénářem. Určitě je tým schopen hrát ještě lépe než dosud, takže se musíme na Švýcary připravit co nejlépe a zvládnout první kritický okamžik turnaje," doplnil trenér.

Hráči sledují DVD a ládují se zeleninou

"Škoda, že jsme s Ruskem prohráli, ovšem teď je nutné na to utkání rychle zapomenout a spíš koukat dopředu. Ve středu hrajeme znovu a ten zápas bude mimořádně důležitý pro nás i pro Švýcary. Už jsme je tu viděli hrát, hokej dovedou, takže nás čeká hodně těžký zápas," říkal pro Hokej.cz kapitán mužstva a centr první řady Petr Vrána.

Čeští mladíci měli v úterý volno. Trénovali až po obědě, dopřáli si regeneraci a vedle odpočinku v hotelu plánovali vyrazit i do obchodního střediska. "Nic jiného tu není, takže nejčastěji koukáme na DVD nebo surfujeme po netu. V kuchyni na nás pořádají doslova zeleninový hon," prozradil Rostislav Olesz.

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Hokej

Filtr článků - Hokej