Hokej

České Budějovice porazily Ústí i ve druhém finále

9. března 2005 20:53 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Hokejisté Českých Budějovic zvládli s přehledem i druhé finále první ligy a mají na dosah postup do baráže o vytouženou extraligu. Ve středu porazili Ústí nad Labem 3:0 a v pátek na soupeřově ledě mohou slavit vítězství v celé sérii.

Jihočeši mohli jít do vedení už v šesté minutě, kdy Havelka nebezpečně vystřelil zápěstím. Poté se Vampola ocitl sám před Sáblíkem a v příští akci Bělohlav tečoval Krstevovo nahození. Skóre se však nezměnilo ani o minutu později, kdy se v přesilovce již radoval z gólu Drábek, ale protože se předtím dopustil sekání, putoval na trestnou lavici.

Při následujícím vyloučení domácího Musila měli obrovské příležitosti Buďa a Šaffer, ale Turek je vychytal. Když potom Šaffer ztratil puk ve středním pásmu, dostali se Budějovičtí do přečíslení tři na dva a veterán Rob otevřel skóre.

Ve druhém dějství domácí ještě zvýšili aktivitu a Dvořák dokonce ohrozil Sáblíka v oslabení. Po Martínkově střele od modré se přes dva beky probil k brankovišti Prospal a zavěsil podruhé. Vyloučení Dragouna potrestala znovu důrazně hrající největší posila z NHL a hosté znervózněli.

V závěrečné třetině České Budějovice bezpečně kontrolovaly hru. Při Kropáčově trestu sice zahrozil Buďa, ale Turka nepřekvapil. Dohrávalo se v poklidu a českobudějovický brankář si připsal třetí nulu v play off.

České Budějovice - Ústí nad Labem 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 14. Rob (Šimánek), 29. Prospal (Martínek), 35. Prospal (Krstev, Dvořák). Rozhodčí: Vlček, Kubeš - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 9:6, navíc Kropáč (České Budějovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6421. Stav série: 2:0.
České Budějovice: Turek - Martínek, Krstev, Mucha, Neckář, Gřegořek, Gýna - Dvořák, Prospal, Hřebejk - Kropáč, Brabenec, Rob - Šimánek, Hanzal, Havelka - Bělohlav, Vampola, Musil.
Ústí nad Labem: Sáblík - Drábek, Štěpánek, Jan Kudrna, Kočí, Klobouček, Mazanec, Kříž - Jankových, Sýkora, Jiří Kudrna - Fink, Pazourek, Švík - Buďa, Šaffer, Koudelka - Hodek, Pavliš, Dragoun - od 41. navíc Lipina.

Časová osa: Hokej