Hokejová osmnáctka si přímý postup nevybojovala

PLZEŇ

Hodně blízko přímému postupu do semifinále byli na mistrovství světa čeští hokejisté do 18 let, přesto nakonec odjížděli z plzeňského ledu se sklopenou hlavou. Američané se v úterý bravurně zbavili dvougólového manka a v dramatickém závěru dali vítězný gól. Češi se o semifinále utkají ve čtvrtek v 19 hodin s Rusy, o jejichž 3. místě rozhodla minitabulka skupiny A.

V Plzni se hrál v úterý zápas, před jehož kvalitou a kulisou by leckterý extraligový duel zbledl závistí. Souboj dvou neporažených celků sledovala do posledního místa vyprodaná hala, kterou nabudil už po šesti minutách gólovou dorážkou Hanzal.

Gólová sprška přišla po přestávce. Káňa ujel s Tlustým, jenž zvýšil na 2:0. Obrovskou euforii ale otupily tři rychlé americké odpovědi a jen díky Frolíkově trefě se šlo do třetí třetiny za vyrovnaného stavu.

Zámořští hráči byli rychlejší a důraznější, vyložené šance sice nevyužili, ale ujalo se šťastné Kesseloovo plácnutí. "Na Američanech bylo znát, že už hrají tři doky spolu," podotkl asistent trenéra české reprezentace Vladimír Bednář.

USA - Česko 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)
Branky: 29. Fraser, 33. Skille, 37. Ferriero, 58. Kessel - 7. Hanzal, 29. Tlustý, 39. Frolík. Hlavní rozhodčí Ljunqvist (Švéd.), vyloučení 6:7, navíc Johnson (USA) na 5 min. + do konce utkání, využití 1:0, v oslabení 0:1, 7263 diváků, třetiny 1:0, 2:3, 0:1.
Další výsledky, skupina A: Kanada-Rusko 6:3, Švédsko-Dánsko 3:1