Slavia prohrála v Liberci a vede extraligu jen o skóre

Hokejisté Liberce se díky vítězství 1:0 nad Slavií ve šlágru nedělního 48. kola extraligy bodově na svého dnešního soupeře dotáhli. Oba elitní týmy soutěže nyní dělí pouze jeden gól v rozdílu skóre. SOUHRN 48. KOLA EXTRALIGY

Liberec sehrál čtyřiadvacátý zápas v Tipsport aréně, kterou obývá od této sezóny, bez porážky. K tomu, aby Tygři neporazitelnost uhájili po celou základní část soutěže, jim stačí přestát duely s Českými Budějovicemi a s Litvínovem.

Poprvé po osmi kolech vyšli bodově naprázdno hokejisté Sparty. Pražané nestačili na Znojmo a prohráli 3:4. Zápas rozhodl v 56. minutě přesilovkový gól Romana Erata.

Hokejisté Vítkovic se po třech porážkách za sebou dočkali úspěchu a díky nedělní výhře v Litvínově si upevnili čtvrtou pozici v extraligové tabulce. Ostravané mají před pátým Znojmem již tříbodový náskok. Vítkovice potvrdily, že se jim proti Chemopetrolu daří a Litvínov čeká ve vzájemných zápasech na vítězství již jedenáct utkání.

Pardubice se chytily proti Kladnu

Po pěti porážkách v řadě zabrali také hokejisté Pardubic v utkání proti Kladnu a po výhře 6:1 si drží na deváté pozici tři body za osmým Třincem. Hattrickem přispěl k výhře úřadujícího mistra útočník Jan Čaloun.

Hokejisté Karlových Varů prohráli s Českými Budějovicemi a prakticky tak ztratili naději na postup do play-off. Čtyři kola před koncem totiž má totiž Energie na osmý Třinec manko deseti bodů.

Vysokou výhru si připsali hokejisté Zlína na ledě posledního Vsetína. Třetí Medvědi využili čtyři přesilové hry a jednou se prosadili i v oslabení. Branek se diváci dočkali ale až ve druhé třetině.

Extraligové stadióny se po dnešním kole skoro na měsíc uzavřou a hokejoví fanoušci přenesou svou pozornost na dění v turnaji na zimních olympijských hrách v Turíně.

Zatím ještě nerozhodnuté boje o postup do play-off se znovu naplno rozhoří v úterý 28. února, kdy proběhne 49. kolo. Duely v základní části se uzavřou hned v dalším týdnu, 52. kolo je na programu 9. března.