Hokejisté Hradce Králové jsou stále bez ztráty bodu

Hokejisté Hradce Králové neztratili body ani ve čtvrtém kole první ligy a se stoprocentní úspěšností vedou tabulku o bod před Ústím nad Labem. Naopak na jejím konci se s jedním získaným bodem stále krčí slavná Dukla Jihlava, která podlehla 2:6 Kadani.

Ilustrační foto

Hradec dnes sice poprvé v sezoně prohrával, když zaváhání domácí obrany potrestal třebíčský Přibyl, ale ještě do přestávky dokázali Východočeši díky přesilovce vyrovnat. Utkání zlomila třetí branka Petra Domina, jíž domácí využili dvojnásobnou přesilovku a díky třem proměněným početním výhodám nakonec vyhráli 6:1.

Vysokým skóre zvítězili i největší konkurenti Hradce z Ústí nad Labem, kteří deklasovali 5:1 Ostravu. V úvodní desetiminutovce měl sice více práce ústecký brankář Zikmund, ale Severočeši šli do vedení ve 12. minutě brankou zkušeného Janků.

Také v úvodu druhé třetiny byli nebezpečnější hosté, ale domácí využili ve 28. minutě početní převahu. Grof prostřelil ostravského Holeše ranou od modré čáry, minutu poté našel stejný hráč před brankou volného Kloboučka, který zvýšil na 3:0. Na začátku třetí třetiny se střelecky prosadil ústecký kapitán Antoš, ale ostravský Gelačák v zápětí korigoval na 4:1. Brankář Ústí Zikmund likvidoval dvě šance Ostravy a brankový účet zápasu završil v 57. minutě tečí domácí útočník Přeučil.

Výsledky - 4. kolo:
Beroun - Mladá Boleslav 4:2 (1:0, 0:0, 3:2)
Branky: 17. Vaněček, 50. Nedorost, 54. Dušek, 57. Besser - 47. Koláček, 50. Kadlec. Rozhodčí: Nečas - Jelínek, Novák. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 1000.
Havlíčkův Brod - Olomouc 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 15. Vašíček, 40. Roháčik, 50. Kreuzer, 61. Kolář - 4. Najdek, 22. Ministr, 46. Zbořil. Rozhodčí: Blecha - Čížek,
Hradec Králové - Třebíč 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)
Branky: 16. a 58. Hauza, 27. Vondráček, 33. Domin, 37. Roubík, 41. Fišer - 3. Přibyl. Rozhodčí: Kubeš - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 6:8, navíc Fořt (H. Králové) 10 min. osobní trest. Využití: 3:0. Diváci: 1425.
Havířov - Chomutov 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 43. Sedlák - 21. Boušek, 36. Polodna. Rozhodčí: Trombík - Pala, Jureček. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 970.
Kadaň - Jihlava 6:2 (1:2, 3:0, 2:0)
Branky: 6. Pospíšil, 24. Pulpán, 29. Polanský, 31. Pražák, 43. Kajer, 49. Stehlík - 4. a 17. Lukáč. Rozhodčí: Jebavý - Sychrovský, Šerý. Vyloučení: 7:9, navíc Řehoř (Jihlava) 10 min. Využití: 4:2. Diváci: 390.
Prostějov - Kometa Brno 3:6 (0:3, 2:0, 1:3)
Branky: 35. a 52. Pavelek, 39. Říha - 5. a 48. Moskal, 58. a 60. Appel, 9. Hodek, 17. Staněk. Rozhodčí: Mikula - Barteček, Koliba. Vyloučení: 11:15. Využití: 2:2. Diváci: 2500.
Ústí nad Labem - Ostrava 5:1 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky: 12. Janků, 30. Grof, 31. Klobouček, 43. Antoš, 57. Preučil - 44. Gelačík. Rozhodčí: Fraňo - Bejček a Kabourek. Vyloučení: 11:13, navíc Preučil (Ústí) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 2560.