Rubriky:

Euro Hockey Tour

Rusové mají v nominaci olympijského vítěze a 19 mistrů světa

29. října 2009 09:47 - MOSKVA

Olympijského vítěze z Albertville z roku 1992 Sergeje Zubova a devatenáct mistrů světa z posledních dvou let mají v konečné dvaadvacetičlenné nominaci na listopadový turnaj Karjala v Helsinkách hokejisté Ruska. Devětatřicetiletý Zubov, který po dlouhých letech v NHL zamířil do Kontinentální ligy do Petrohradu, se vrací do sestavy sborné po 13 letech. Naposledy oblékl ruský dres na Světovém poháru v roce 1996.

 

Jirka G. Novák, Právo

Z devatenácti hráčů, kteří mají na kontě zlaté medaile ze světových šampionátů z loňska z Kanady a z letoška za Švýcarska byli u obou triumfů brankář Alexandr Jerjomenko, obránci Dmitrij Kalinin, Konstantin Kornějev, Ilja Nikulin, Vitalij Proškin a útočníci Alexej Morozov, Alexandr Radulov, Sergej Mozjakin, Konstantin Gorovikov, Alexej Těreščenko, Danis Zaripov a Sergej Zinovjev.

Jen v Québeku se představil forvard Maxim Sušinskij a pouze v Bernu gólman Vitalij Košečkin, zadáci Vitalij Višněvskij, Vitalij Aťjušov, Oleg Tverdovskij a útočníci Alexandr Pěrežogin a Anton Kurjanov.

Z původně zveřejněné širší osmadvacetičlenného výběru pro Karjalu vypadli gólman Georgij Gelašvili s obráncem Alexandrem Guskovem a útočníkem Alexandrem Galimovem z Jaroslavle, zadák Denis Kuljaš s forvardem Pjotrem Sčastlivým z CSKA Moskva a útočník Kirill Kňazev ze Spartaku Moskva.

Do turnaje v Helsinkách vstoupí tým kouče Vjačeslava Bykova a asistenta Igora Zacharkina ve čtvrtek 5. listopadu proti domácímu Finsku. V dalším zápase o dva dny později narazí Rusové v Hartwall Areně na Švédsko a v neděli 8. listopadu je čeká duel s Českou republikou. V tabulce Euro Hockey Tour jsou po prvním turnaji, Českých hrách v Karlových Varech, na druhém místě o tři body za českým týmem.

Nominace Ruska na turnaj Karjala v Helsinkách (5.- 8. listopadu):
Brankáři: Alexandr Jerjomenko (Ufa), Vasilij Košečkin (Togliatti),
obránci: Vitalij Proškin, Oleg Tverdovskij, Dmitrij Kalinin (všichni Ufa), Vitalij Višněvskij (Jaroslavl), Konstantin Kornějev (CSKA Moskva), Ilja Nikulin (Kazaň), Vitalij Aťjušov (Magnitogorsk), Sergej Zubov (Petrohrad),
útočníci: Sergej Zinovjev, Alexandr Radulov, Viktor Kozlov, Alexandr Pěrežogin (všichni Ufa), Danis Zaripov, Alexej Těreščenko, Alexej Morozov (všichni Kazaň), Maxim Sušinskij, Konstantin Gorovikov (oba Petrohrad), Oleg Saprykin (Dynamo Moskva), Sergej Mozjakin (Atlant Mytišči), Anton Kurjanov (Omsk).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..