Sparta - Jyväskylä 5:4 PPSparta i potřetí v hokejové European Trophy vyhrála a vede Jižní divizi

Hokejisté Sparty i potřetí uspěli v European Trophy. Po vítězství na ledě finského mistra Jyväskylä 5:4 v prodloužení sice ztratili první bod, ale vedou Jižní divizi. Z vítězství se radovaly také Pardubice, které zvítězily ve Finsku nad TPS Turku 4:2, a extraligový nováček Chomutov, jenž se do třetice radoval v zemí tisíce jezer proti KalPě Kuopio 4:3 po samostatných nájezdech.

Hokejisté Sparty se radují z gólu.

Na finském ledě neuspěly jen České Budějovice, které podlehly Kärpätu Oulu 1:3. Plzeň prohrála v Bremenhavenu s Hamburkem 2:3 a Kometa Brno podlehla v Berlíně Eisbären vysoko 1:6.

Sparta už vedla 3:1 a 4:2, ale nakonec náskok do konce základní hrací doby neudržela. Ve čtvrté minutě nastavení ale rozhodl Dominik Pacovský. Pardubice v Turku dvakrát prohrávaly, ale díky obratu v závěrečné desetiminutovce po trefách Václava Benáka, Jiřího Cetkovského a Pavla Brendla braly tři body. Chomutov v zápase obratů v Kuopiu vyrovnal v 51. minutě na 3:3 díky Davidu Hruškovi a v nájezdech rozhodl Lukáš Pulpán.

Plzeň ztratila duel s Hamburkem v úvodní třetině, kdy inkasovala všechny tři branky a pak marně ztrátu doháněla. Výhru Kärpätu nad Mountfieldem zařídil dvěma góly a jednou asistencí český útočník Tomáš Plíhal. Kometa doplatila na ledě Eisbären na vyloučení, protože čtyřikrát inkasovala v oslabení.

Hokejová European Trophy:
Severní divize:
Kärpat Oulu - HC Mountfield České Budějovice 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Kähkönen (Haataja, Plíhal), 26. Plíhal (Mäntymaa, Haataja), 60. Plíhal (Kähkönen) - 50. Kotalík (Šimánek). Hlavní rozhodčí: Henriksson, Salonen (oba Fin.). Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. Diváci: 936.
Hamburk Freezers - HC Plzeň 1929 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Westcott (Schubert, Collins), 20. Schubert (Oppenheimer, Wescott), 20. Murphy (Reid) - 32. Johnson, 41. Jiří Hanzlík (Johnson, Gulaš). Vyloučení: 13:13, navíc Vlasák (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1412.
Eisbären Berlín - HC Kometa Brno 6:1 (1:0, 4:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Foy (Sharrow, Tallackson), 21. Sharrow (T.J. Mulock, Baxmann), 22. T. Mulock (Foy, Braun), 24. Katic (T. Mulock, T.J. Mulock), 36. Foy (Sharrow, Katic), 48. Foy (T. Mulock, Braun) - 50. Holec (Koreis, Kadela). Hlavní rozhodčí: Schukies, Krahwinkel (oba Něm.). Vyloučení: 3:6, navíc Valábik (Brno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6200.
Lulea Hockey - EC Red Bull Salcburk 7:2.
Jižní divize:
KalPa Kuopio - Piráti Chomutov 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Kuparinen (Salminen), 39. Salminen (Lehkonen, Kuparinen), 41. Lehkonen (Kauppinen, Timonen) - 11. Kraft (Pulpán, Palin), 45. Zálešák (M. Procházka, D. Hruška), 51. D. Hruška (Zálešák, M. Procházka), rozhodující sam. nájezd Pulpán. Rozhodčí: Nilsen, Stigell - Niskasaari, Savenius (všichni Fin.). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Diváci: 2548.
JYP Jyväskylä - HC Sparta Praha 4:5 v prodl. (0:1, 1:2, 3:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 34. Lepine (Nättinen, Välivaara), 41. Jaatinen (Louhivaara, Lahti), 46. Näkyvä (Virtanen), 51. Roine (Kalveta, Virtanen) - 11. Vallin, 24. Milam (Rachůnek, Vallin), 38. Tenkrát (Vallin, Milam), 42. Luňák (Jánský), 64. Pacovský (Jánský). Rozhodčí: Pelkonen, Rönn - Halttunen, Neva (všichni Fin.). Vyloučení: 4:9, navíc S. Treille (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 3043.
HV 71 - HC Slovan Bratislava 2:0, Linköping HC - Vídeň Capitals 3:4 po sam. nájezdech.