Z Nitry vyhodili Lakosila, Valu a Procházku

NITRA

Vedení hokejového klubu z Nitry v pondělí s okamžitou platností propustilo trojici Čechů Vlastimila Lakosila, Petra Valu a Michaela Procházku. Podle oficiální internetové stránky týmu "nevládla s jejich výkony v poslední době spokojenost".

Razantní krok vedení přišel necelý den po ligovém utkání s Liptovským Mikulášem, v kterém Nitra vedla po dvou třetinách 5:1, nakonec však vyhrála s těžkostmi jen 5:4. Bronzovému týmu z minulé sezóny patří v desetičlenné tabulce slovenské extraligy šesté místo a po vyhazovu českého tria v mužstvu zůstali jen dva cizinci - Čech Martin Vozdecký a Estonec Dmitrij Suur.

Nejdéle z propuštěného tria působil v Nitře brankář Lakosil, jehož si tehdejší trenér Antonín Stavjaňa přivedl v prosinci 2005. Někdejší gólman Třince nastoupil v tomto ročníku k 35 zápasům, úspěšnost zásahů měl 90,12 procenta a inkasoval průměrně 2,67 gólu na utkání.

Obránce Procházka byl v Nitře od léta, jeho bilance v 34 duelech jsou čtyři asistence a 34 trestných minut. Útočník Vala prožil v této sezoně už druhý předčasný konec - v říjnu totiž opustil kádr v té době poslední Skalice. Celkově v ročníku odehrál 38 zápasů, dal v nich gól a na dalších 15 přihrál.