Turek rozhodl boj o první místo ve slovenské extralize

BRATISLAVA, BERLÍN

Český útočník Filip Turek rozhodl v samostatných nájezdech o vítězství hokejistů Zvolena 3:2 na ledě Košic, díky kterému jeho tým předstihl svého pátečního soupeře v čele slovenské extraligy. Neuspěl třetí Slovan Bratislava, který doma prohrál se sedmým Martinem 1:2.

Poprad deklasoval 6:1 Liptovský Mikuláš, jehož branku opustil ve 30. minutě za stavu 3:1 pro domácí český gólman Martin Falter. Mnohem spokojenější byl po utkání jeho protějšek Kamil Jarina, kterého překonal jen ve druhé třetině Školiak.

Ingolstadt nesnížil ztrátu na Mannheim

Druhý tým německé hokejové ligy Ingolstadt v pátek prohrál 3:6 v Hamburku a dál ztrácí čtyři body na vedoucí Mannheim. Dál se nedaří Kolínu nad Rýnem, který podlehl 1:4 Krefeldu a připsal si sedmou porážku v posledních osmi zápasech.

Slovensko - 45. kolo:
Košice - Zvolen 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0), Poprad - Liptovský Mikuláš 6:1 (1:0, 2:1, 3:0), Slovan Bratislava - Martin 1:2 (0:1, 1:0, 0:1), Žilina - Trenčín 0:2 (0:0, 0:1, 0:1).
Německo - 43. kolo:
Duisburg - Frankfurt 2:3, Hamburk - Ingolstadt 6:3, Hannover - Augsburg 4:0, Kolín nad Rýnem - Krefeld 1:4.