Slovan Bratislava vyrovnal čtvrtfinálovou sérii s Popradem

Dukla Trenčín, kterou vede český trenér Antonín Stavjaňa, porazila v druhém čtvrtfinále slovenské extraligy hokejisty Martina 6:2 a v sérii hrané na čtyři vítězství už vede 2:0. Na čtvrteční výhře domácích se dvěma přihrávkami podílel český obránce Aleš Křetinský, za hosty se střelecky prosadil Vítězslav Škuta, kterému gól připravil Albín Podstavek.

Ilustrační foto

V druhém dnešním čtvrtfinále nestačil Poprad na domácí Slovan Bratislava, který po výhře 2:1 vyrovnal stav série na 1:1. Za hosty odchytal celé utkání český brankář Kamil Jarina.

Výsledky - čtvrtfinále, 2. zápasy:
Slovan Bratislava - Poprad 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 11. Hreus, 32. Kužha - 19. Jabrocký. Rozhodčí: D. Konc, Orzság - Mášik, Mihajlo. Vyloučení: 3:6, navíc Hruška (Slovan) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4928. Stav série: 1:1.
Dukla Trenčín - Martin 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
Branky: 27. a 38. A. Kollár (na druhou Křetinský), 6. P. Barinka, 12. Poljaček, 44. Melichárek (Křetinský), 60. Fatyka - 5. Koložváry, 58. Škuta (Podstavek). Rozhdčí: Baluška, Jonák - M. Novák, Müllner. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:0. Diváci: 5085. Stav série: 2:0.

Dudův Ilves nestačil na TPS Turku

Ani asistence Radka Dudy dnes nestačila Ilvesu Tampere na výhru na ledě TPS Turku v 63. kole finské hokejové ligy. Český útočník připravil vedoucí gól hostujícího týmu pro Mikka Peltolu, na 2:0 pak ještě v první třetině zvýšil Pasi Petriläinen, ale domácí dvěma góly v druhém dějství vyrovnali a brankou v 52. minutě rozhodli.

Z českých hokejistů se prosadil také Viktor Ujčík, který přihrávkou pomohl k vysoké výhře vedoucího Kärpätu Oulu 6:1 nad Lahti.

Finsko - 63. kolo
Ässät Pori - KalPa Kuopio 4:1, Blues Espoo - SaiPa Lappeenranta 0:3, Hämeenlinna - IFK Helsinky 1:0, Jokerit Helsinky - Lukko Rauma 6:1, Kärpät Oulu - Pelicans Lahti 6:1 (za domácí Ujčík 0+1), Tappara Tampere - Jyväskylä 4:0, TPS Turku - Ilves Tampere 3:2 (za hosty Duda 0+1).

Duel prvního a druhého celku ruské ligy vyhrála Kazaň

Hokejisté Kazaně vyhráli duel nejlepších celků ruské ligy. V dnešním utkání 56. kola zvítězil vedoucí tým tabulky a obhájce titulu na ledě druhého Omsku 2:1 a v čele má už třináctibodový náskok. Rozhodující gól vstřelil 45 sekund před koncem třetí třetiny útočník hostujícího mužstva Sergej Zinovjev.

Poslední tým tabulky Křídla sovětů neměl na ledě Magnitogorsku šanci na úspěch, prohrál vysoko 2:7. Jednou přihrávkou přispěl k vítězství Metallurgu český útočník Jaroslav Kudrna.

Výsledky - 56. kolo
Magnitogorsk - Křídla sovětů 7:2 (za domácí Kudrna 0+1), Omsk - Kazaň 1:2, Novosibirsk - Novokuzněck 4:2, Ufa - Čeljabinsk 3:2, Čerepovec - Togliatti 2:2 po prodl., Nižněkamsk - Dynamo Moskva 1:2, CSKA Moskva - Viťaz Čechov 2:1 v prodl., MVD Podolsk - Petrohrad 2:2 po prodl., Chimik MO - Chabarovsk 2:4.