Hnilička začal v Rusku výhrou, Marek dal vítězný gól

MOSKVA

Úspěšnou premiéru v ruské hokejové lize má za sebou český brankář Milan Hnilička. Olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa v pátek vychytal Ufě vítězství 2:1 na ledě Novokuzněcku. O čisté konto ho připravil deset a půl minuty před koncem Sergej Krivokrasov, který zmírnil porážku domácího týmu.

Ufa, kam přišel Hnilička do konce sezóny na hostování z Liberce, dál vede tabulku o tři body před Petrohradem. Český gólman byl s týmem už ve středu na zápase v Novosibirsku, kde však při vítězství 7:2 zůstal ještě na střídačce a chytal ruský reprezentant Alexandr Jeremenko.

Útočník Jan Marek rozhodl o vítězství Magnitogorsku 5:4 na ledě Chabarovsku. Obhájci titulu v zápase dlouho prohrávali, ale třemi góly v poslední třetině strhli výhru na svou stranu. Marek nejprve pomohl snížit na 3:4 přihrávkou Jevgeniji Varlamovovi a ve 46. minutě vstřelil v přesilovce vítězný gól.

Vítěznou branku zaznamenal také Ladislav Kohn z CSKA Moskva, který vyhrál 3:0 v Jaroslavli. Český útočník otevřel skóre v 19. minutě. I ve svém druhém utkání v ruské lize se střelecky prosadil Petr Čajánek a tentokrát se dočkal i výhry. Trojnásobný mistr světa zpečetil vítězství Kazaně na ledě Podolsku 3:0 necelé dvě minuty před koncem.

Brankář Dušan Salfický vychytal Nižnému Novgorodu výhru 3:1 v Čerepovci.

Ruská liga - 26. kolo:
Chabarovsk - Magnitogorsk 4:5 (za hosty Marek 1+1), Novokuzněck - Ufa 1:2, Novosibirsk - Togliatti 3:1, Omsk - Petrohrad 3:4, Čerepovec - Nižnij Novgorod 1:3, Dynamo Moskva - Nižněkamsk 3:2, Jaroslavl - CSKA Moskva 0:3 (za hosty Kohn 1+0), MVD Podolsk - Kazaň 0:3 (za hosty Čajánek 1+0), Viťaz Čechov - Čeljabinsk 3:5 (za hosty Vorel 0+2), Spartak Moskva - Chimik MO 5:4 v prodl. (za hosty Bulis 0+1).