Brošova asistence na výhru Kärpätu nestačila

HELSINKY

Ani dvoubrankové vedení nestačilo hokejistům Kärpätu Oulu na vítězství v duelu finské ligy na ledě Jyväskylä, kde prohráli v prodloužení 2:3. Hostující celek vstřelil oba góly v první třetině, když na druhém se přihrávkou podílel i český útočník Michal Broš. Domácím se ale podařilo do konce utkání vyrovnat a v prodloužení o jejich výhře rozhodl už po 47 vteřinách Antti Virtanen.

Pořádně si zastříleli hokejisté Kuopia proti Ässätu Pori, kterému nasázeli osm branek. Za domácí se do statistik zapsalo hned jedenáct hráčů, nejvíce vyčnívali Janne Jalasvaara a Mikko Laine. Prvně jmenovaný vstřelil dva góly a na další přihrál, Laine si připsal branku a tři asistence.

Finsko - 33. kolo:
Hämeenlinna - Blues Espoo 1:2, IFK Helsinky - Tappara Tampere 4:3, Ilves Tampere - Pelicans Lahti 5:3, Jyväskylä - Kärpät Oulu 3:2 v prodl. (za hosty Broš 0+1), KalPa Kuopio - Ässät Pori 8:2, SaiPa Lappeenranta - Jokerit Helsinky 0:4, TPS Turku - Lukko Rauma 3:5.