Kudrna s Markem zařídili výhru Magnitogorsku v prodloužení

MOSKVA

Čeští hokejisté obstarali všechny góly ve středečním utkání ruské ligy, v němž mistrovský Magnitogorsk zvítězil 2:1 v prodloužení na ledě Čerepovce. Trefili se Jaroslav Kudrna s Janem Markem za hosty, v domácím dresu si zářez na hokejku připsal Petr Čáslava.

Jan Marek (vpravo) v dresu ruského Magnitogorsku

Zápas rozhodl minutu a 19 sekund po zahájení prodloužení Kudrna, který předtím v závěru normální hrací doby přihrál na vyrovnávací gól Janu Markovi. Čerepovec vedl od 10. minuty zásluhou obránce Petra Čáslavy. Magnitogorsk je třetí o tři body za druhým Petrohradem.

Zbyněk Irgl se prosadil v zápase své Jaroslavle proti Čeljabinsku. Tomu k výhře 6:3 pomohl přesnou trefou i český hráč Vorel. Dvě asistence si připsal Horáček při překvapivě vysokém vítězství 8:1 předposledního Viťazu Čechov na ledě Dynama Moskva a také Pavel Rosa v barvách Omsku.

Rusko - 33. kolo:
Čerepovec - Magnitogorsk 1:2 v prodl. (Čáslava 1+0 - Kudrna 1+1, Marek 1+0), Dynamo Moskva - Viťaz Čechov 1:8 (Horáček 0+2), Jaroslavl - Čeljabinsk 3:6 (Irgl 1+0 - Vorel 1+0), MVD Podolsk - Chabarovsk 4:2, Omsk - Novosibirsk 6:2 (za domácí Rosa 0+2), Spartak Moskva - Novokuzněck 1:2.