Rubriky:

Evropské ligy

Duda odchází ze Slavie do Švýcarska, Kadlec nejspíše zůstane

10. prosince 2007 12:16 - PRAHA

Podle předpokladů odchází hokejový útočník Slavie Praha Duda do celku SCL Langnau Tigers. Se švýcarským klubem podle slávistického webu podepíše smlouvu do konce sezóny s opcí. Pražský klub tak řeší tíživou situaci v rozpočtu, která vznikla po příchodu Jakuba Klepiše. Podle trenéra Slavie Vladimíra Růžičky naopak nejspíše v týmu do konce ročníku zůstane obránce Petr Kadlec.

Langnau není v aktuálním ročníku na špici švýcarské soutěže, Duda by měl týmu pomoci do play-off. V týmu již působí Václav Varaďa, ten je ale momentálně zraněný. „Říká se: Kdo se bojí, nesmí do lesa. Je to pro mě nová výzva a zkušenost, zkusit se má vše,“ citují Dudu slávistické stránky.

Duda přišel do pražského týmu v létě, kdy mu nevyšlo angažmá v ruském Chabarovsku. Růžička známého bouřliváka zařadil do čtvrtého útoku a Duda se mu odvděčil výbornými výkony. „Odvedl tady kus práce. Jak už jsem několikrát říkal, překvapil mě na ledě i mimo něj,“ chválí Dudu trenér Růžička. Nasazení ocenili i slávističtí fanoušci, jejichž oblíbencem forvard byl. To se naopak nedá říct o hvězdě konkurenční Sparty Petru Nedvědovi, s nímž měl ve dvou letošních vzájemných duelech konflikt.

Pro slávistické stránky Vladimír Růžička řekl, že by v týmu měl zůstat Petr Kadlec. Bek s reprezentačními zkušenostmi měl před sezónou odejít do ruského Omsku, zranění kolena ale angažmá překazilo. „S Petrem jsem o tom mluvil a sezónu nejspíš dokončí u nás. Dávám tomu tak devadesát procent,“ řekl Růžička.

Slavia vede tabulku extraligy se čtyřbodovým náskokem před Českými Budějovicemi, ty ale mají zápas k dobru. Pražané jsou nejofenzivnějším týmem soutěže, nastříleli už 119 gólů. Po reprezentační přestávce Slavia hraje 19. prosince na ledě městského konkurenta Sparty.

fly, Sport.cz

Zrušit