Hokejista Broš přiblížil Kärpät k semifinále finské ligy

HELSINKY

Výkon Michala Broše ve středu přiblížil hokejisty Kärpätu Oulu k účastí v semifinále finské ligy. Český útočník si připsal dva body za gól a asistenci a Kärpät po výhře 6:3 na vlastním ledě nad Ilvesem Tampere dělí od postupu jediné vítězství.

Po bezbrankové první třetině se v 21. minutě ujali vedení hosté, radost jim však vydržela jen tři minuty. Pak Broš vyrovnal a ještě ve druhém dějství připravil důležitý gól na 3:1 pro nejlepšího hráče utkání Janne Pesonena. Finský útočník zaznamenal v utkání pět bodů za hattrick a dvě přihrávky.

Prvním semifinalistou je po Blues Espoo, které porazilo IFK Helsinky 4:1 a stejným poměrem vyhrálo i čtvrtfinálovou sérii.

Finská liga - čtvrtfinále:
Blues Espoo - IFK Helsinky 4:1, konečný stav série 4:1; Kärpät Oulu - Ilves Tampere 6:3 (za domácí Broš 1+1, Kratěna 0+1), stav série 3:2; Jokerit Helsinky - Pelicans Lahti 4:5 v prodl., stav série 3:2; Tappara Tampere - Jyväskylä 4:1, stav série 3:2.