Hrdina zařídil první výhru HV 71 ve finále švédské ligy

STOCKHOLM

Český hokejista Jan Hrdina gólem v prodloužení zařídil výhru HV 71 4:3 nad Linköpingem a pomohl svému týmu snížit stav finálové série švédské ligy na 1:2 na zápasy. Dvaatřicetiletý centr o výsledku duelu na soupeřově ledě rozhodl po 47 vteřinách prodloužení, když využil přesilovou hru.

Jan Hrdina na archivním snímku.

Lepší vstup do utkání měli domácí a už po sedmnácti sekundách hry vedli zásluhou Mikaela Hlkansona, hosté dokázali ještě do přestávky srovnat trefou Davidssona. Po polovině zápasu Linköping opět vedl díky gólu Kima Staala. První desetiminutovka třetí části patřila pro změnu hostům, po zásazích Falka a Davidssona ale zařídil vyrovnání Junland.

Jako klíčové se nakonec ukázalo vyloučení domácího Daniela Fernholma z 59. minuty. Hosté měli na začátku nastavení k dispozici ještě 51 sekund přesilovky a Hrdina čtyři vteřiny před návratem Fernholma na led poslal puk za záda slovenského gólmana Rastislava Stani.

Švédsko - finále, 3. zápas
Linköping - HV 71 3:4 v prodl.
Branky: 1. Hlkanson, 31. Staal, 50. Junland - 13. a 48. Davidsson, 44. Falk, 61. Hrdina.
Stav série: 2:1