Hlaváč výrazně pomohl Linköpingu k vítězství v turnaji

LINKÖPING

Český hokejový útočník Jan Hlaváč se zaskvěl ve svém třetím startu v dresu Linköpingu, když pomohl dvěma góly a asistencí svému novému klubu k vítězství v Nordic Trophy. Ve finále přípravného turnaje, jehož se zúčastnilo pět špičkových klubů ze Švédska a Finska, zdolal Linköping na domácí půdě v hale Cloetta Center Frölundu 5:4 v prodloužení.

Bývalý útočník Sparty Jan Hlaváč.

Bývalý útočník pražské Sparty, jež má na svém kontě přes 400 startů v NHL, připravil již po 67 vteřinách hry gól pro Denise Bozice. Ve 49. minutě zvýšil Hlaváč na 4:2 za přispění Jaroslava Hlinky a v čase 63:08 finále rozhodl vítězným gólem. Linköping oplatil svému soupeři porážku ze základní části, Frölunda skončila stejně jako loni druhá.

Hlaváč dosud bodoval ve všech zápasech, v nichž za druhý tým švédské Elitserien z minulého ročníku pod vedením českého trenéra Slavomíra Lenera nastoupil. Vedle tří bodů ve finále si v předchozích dvou startech připsal vždy po jedné přihrávce.