Rubriky:

Evropské ligy

Kapitán Slovanu Bratislava Döme dostal trest na deset zápasů

21. října 2008 16:42 - BRATISLAVA

Kapitána hokejistů Slovanu Bratislava Róberta Dömeho čeká po středečním utkání Ligy mistrů na ledě Českých Budějovic dlouhá herní pauza. Disciplinární komise slovenské extraligy mu totiž udělila desetizápasový trest za chování v sobotním utkání proti Košicím. Döme na konci utkání, které Slovan doma prohrál 1:4, napadl obránce Ľubomíra Chmela.

Podle slovenského tisku o 20 kilogramů lehčí košický mladík o bitku nejevil zájem, ale Dömeho to nezastavilo. Podle něj totiž incidentu předcházelo Chmelovo píchnutí holí do břicha. V zápase byl Döme vyloučen do konce utkání a dostal i trest ve hře. Od disciplinární komise dostal dnes vedle zastavení činnost pokutu tisíc slovenských korun.

Komise podle článku 10 disciplinárního řádu rozhodovala o zastavení činnosti v rozmezí čtyř až dvanácti zápasů. "Komise rozhodla uložit trest blíže k horní hranici vzhledem k tomu, že šlo o dost jednostranný a intenzivní výpad. Navíc hráč je kapitánem týmu, který by si měl uvědomit vlastní jednání," citovala ředitele soutěže Vladimíra Paštinského oficiální internetová stránka Slovenského hokejového svazu.

Pokud nedojde ke zmírnění trestu, objeví se Döme ve slovenské extralize znovu až v pátek 28. listopadu proti Popradu. Bude mezitím moci hrát jen zápasy v Lize mistrů - 29. října proti Ufě a 19. listopadu doma proti českobudějovickému Mountfieldu.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy