Salák vychytal svou první nulu v sezóně finské ligy

HELSINKY

Český brankář ve službách TPS Turku Alexander Salák zazářil v úterním utkání finské ligy, když na ledě Tappary Tampere vychytal svou první nulu v sezoně. Na jeho branku mířilo 28 střel a po utkání byl vyhlášen největší hvězdou.

Zachytal si také Tomáš Duba, jenž po čtvrtém gólu vystřídal v brance Pori Kilpeläinena. Během 45 minut na ledě lídra tabulky pustil za svá záda další tři branky.

Hokejový obránce Skrbek pomohl Skelleftee otočit zápas

Český obránce Pavel Skrbek byl u dvou klíčových branek hokejistů Skelleftey, kterým se podařilo otočit úterní utkání proti Färjestadu. Ještě dvě minuty před koncem třetí třetiny prohrávali domácí 1:2, stihli ale vyrovnat a brzy po zahájení prodloužení i rozhodnout o zisku dalšího bodu navíc. Díky tomu jsou v tabulce švédské ligy na druhém místě pět bodů za vedoucím Linköpingem.

Švédská hokejová liga, 25. kolo:
Frölunda - Rögle 5:0, Linköping - MODO Hockey 1:5, Skelleftea - Färjestad 3:2 v prodl. (za domácí Skrbek 0+2).
Finská hokejová liga:
Blues Espoo - IFK Helsinky 3:4 po sam. nájezdech, Jokerit Helsinky - KalPa Kuopio 2:1, Jyväskylä - Ässät Pori 7:2, Kärpät Oulu - SaiPa Lappeenranta 2:1, Lukko Rauma - Ilves Tampere 5:0, Pelicans Lahti - Hämeenlinna 2:4, Tappara Tampere - TPS Turku 0:2.