Vítěz hokejové LM Curych vypadl v play-off v prvním kole

BERN

Hokejisté Fribourgu se ve švýcarské lize postarali o senzaci. Dnes vyhráli na domácím ledě nad Curychem 3:2 v prodloužení a obhájce titulu a překvapivého vítěze Ligy mistrů ve čtvrtfinále vyřadili hladce 4:0 na zápasy. O všechny góly domácích se postaral Julien Sprunger.

Hráčům Curychu hrozí, že nebudou v příští sezoně obhajovat svůj triumf z premiérového ročníku Ligy mistrů. V základní části totiž skončili druzí a do evropské soutěže se dostanou jen v případě, že titul získá vítěz základní části Bern.

Curych na ledě Fribourgu dvakrát vedl a od prvního vítězství v sérii jej dokonce dělilo 12 vteřin. Domácím se podařilo v čase 59:48 vyrovnat, Sprunger pak v prodloužení zkompletoval hattrick a rozhodl o postupu Fribourgu.

Postup si dnes po čtyřech vítězstvích v sérii s Ženevou zajistil také Kloten s českým obráncem Radkem Hamrem v sestavě.