Rubriky:

Evropské ligy

Hokejový brankář Svoboda má krevní sraženinu v mozku, půjde na operaci

25. listopadu 2009 16:56 - PRAHA

Český hokejový brankář Adam Svoboda je v Norimberku v nemocnici a čeká ho operace. Světový šampion z Vídně 2005 má menší krevní sraženinu v mozku, lékaři by mu ji měli v horizontu 14 dnů odstranit. Jedenatřicetiletý Svoboda podstoupí operaci začátkem prosince, hospitalizován je už tři dny.

"Adam měl doma problémy se stabilitou a balancí. Absolvoval vyšetření v nemocnici, která odhalila, že má krevní sraženinu v mozku. Naštěstí to ale není tak vážné," řekl  hráčův zástupce Aleš Volek ČTK. "V horizontu dvou tří měsíců po operaci by se měl opět vrátit k hokeji," uvedl na adresu gólmana, který byl součástí české reprezentace na čtyřech mistrovstvích světa.

Bývalý brankář pražské Sparty, Slavie, Pardubic, švédské Timry, Togliatti a Omsku odešel do Norimberku před začátkem této sezóny. Doposud v německé lize odchytal osm utkání a průměrem 3,50 inkasované branky na zápas a úspěšností zásahů 87,3 procenta.

Lze jen doufat, že u Svobody nepůjde o nic vážného. Právě v Německu totiž ještě mají v dobré paměti mnohem tragičtější případ. V roce 2006 našli lékaři u brankáře německé reprezentace Roberta Müllera zhoubný nádor na mozku a přestože se hráč dočkal comebacku na ledě, v květnu tohoto roku v pouhých 28 letech zemřel.

grg, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy