Trenčín vede už o dvanáct bodů

Hokejisté Dukly Trenčín zatím bez větších problémů proplouvají slovenskou nejvyšší soutěží. Z dosavadních šestnácti zápasů prohráli pouze jednou a s přehledem vedou slovenskou ligu s náskokem 12 bodů před druhým Slovanem Bratislava. K úspěšnosti Trenčína přispívá i český útočník Václav Král, který se trefil i v úterním zápase proti Košicím.

Celkem má v letošním ročníku slovenské ligy Král na kontě třináct bodů za čtyři góly a devět asistencí a je nejproduktivnějším českým hokejistou v soutěži. Stejný počet bodů má na kontě i Petr Pavlas, jenž vévodí bodování obránců celé ligy.  V zápase Trenčína s Košicemi nastoupil do branky domácích na posledních osm minut Petr Přikryl a úspěšně kryl čtyři střely.

Slovenská liga - 16. kolo:
Trenčín - Košice 5:1 (za domácí V. Král 1+0), Lipt. Mikuláš - Slovan Bratislava 2:3, Nitra - Skalica 2:2 PP, Poprad - Martin 5:1, Zvolen - Žilina 4:3 P (za domácí Škuta 1+0, Jakeš 0+1)

Petr Šachl měl významný podíl na vítězství hokejistů SaiPy Lappeenranta nad Lukko Rauma v dnešním utkání finské ligy. Český útočník svou druhou asistencí v zápase připravil ve dvacáté sekundě prodloužení pro Kalle Kermana rozhodující gól na 4:3.

Další čeští hokejisté se prosadili v Helsinkách, kde útočník domácího IFK Martin Špaňhel otevřel skóre utkání s TPS Turku. Hosté sice brzy po asistenci Jiřího Vykoukala vyrovnali, ale Timo Pärssinen v poslední třetině nastřílel za necelých deset minut hattrick a zajistil domácím vítězství 5:2.

Finská liga - 17. kolo:
IFK Helsinky - TPS Turku 5:2 (Špaňhel 1+0 - Vykoukal 0+1), SaiPa Lappeenranta - Lukko Rauma 4:3 P (za domácí Šachl 0+2), Tappara Tampere - Pelicans Lahti 4:2, Ässät Pori - Kärpät Oulu 3:4 P

Kamil Brabenec odstartoval už ve druhé minutě kanonádu hokejistů Luley, kteří ve 12. kole švédské ligy deklasovali MoDo 6:1. Český útočník si v zápase připsal ještě jednu asistenci.

Švédská liga - 12. kolo:
Lulea - MoDo Hockey 6:1 (za domácí Brabenec 1+1), Timra - Brynäs 2:5, Linköping - HV 71 1:3, Malmö - Frölunda 5:4 SN, Södertälje - Djurgaarden 0:3, Färjestad - Leksand 5:4.

Hokejisté Lugana porazili v dohrávce 14. kola švýcarské ligy Fribourg 4:2 a ujali se vedení v soutěži o jeden bod před Bernem. Dvěma góly se o vítězství domácích zasloužil Mike Maneluk.

Švýcarská liga - dohrávka 14. kola:
Lugano - Fribourg 4:2

Hokejisté Hamburku podlehli v dohrávce 8. kola německé ligy Kolínu nad Rýnem 0:1 a promarnili šanci posunout se v tabulce na druhé místo. Přes dvanáct tisíc diváků vidělo jediný gól v závěru druhé třetiny, kdy se trefil McLlwain.