Tenkrát dal dva góly Raumě

Český hokejový útočník Petr Tenkrát z Oulu dvakrát skóroval v zápase finské ligy proti týmu Lukko Rauma. Oulu vyhrálo 5:0, na jednu branku přihrál český obránce Martin Štěpánek. Další krajánci Václav Král a Jiří Heš zase svými asistencemi pomohli ve slovenské lize k vítězství Dukly Trenčín v Popradu 3:1.

Ladislav Kohn rozhodl o vítězství Espoo v Tampere proti místnímu celku Tappara. Ve třetí minutě prodloužení Kohn využil přihrávku Jana Čalouna a překonal domácího gólmana Miku Lehta.

Finská hokejová liga:
Hämeenlinna - Ilves Tampere 2:4, Kärpät Oulu - Lukko Rauma 5:0 (za domácí Tenkrát 2+0, Štěpánek 0+1), Pelicans Lahti - TPS Turku 2:5 (za hosty Vykoukal 0+1), Tappara Tampere - Blues Espoo 1:2 v prodl. (za hosty Kohn 1+0, Čaloun 0+1).

Ve švédské lize vychytal brankář Linköpingu Fredrik Norrena už svůj šestý zápas letošní sezóny bez obdrženého gólu. Norrena pochytal všech 28 střel celku Timra a i nadále si udržel pozici nejlepšího gólmana  soutěže s gólovým průměrem pod dvě obdržené branky na zápas. Žádný český hokejista se neprosadil.

Švédská hokejová liga:
HV 71 - Leksand 3:4, Frölunda - Lulea 5:2, Brynäs - Malmö 3:0, Färjestad - MoDo 2:3, Södertälje - Djurgarden 1:2, Linköping - Timra 4:0

Hokejisté Trenčína pokračují ve slovenské lize ve spanilé jízdě a vyhráli i na ledě Popradu. Na vítězný gól ve druhé třetině přihrál Jaroslavu Kóňovi český útočník Václav Král, poslední branku pak vstřelil Marcel Hanzal po přihrávce Jiřího Heše.

Slovenská hokejová liga:
Nitra - Košice 3:5, Žilina - Skalica 4:1, Zvolen - Liptov. Mikuláš 3:2 (za domácí Škuta 0+1), Poprad - Dukla Trenčín 1:3 (za hosty V.Král 0+1, Heš 0+1)