Rubriky:

Evropské ligy

Češi bojují o hokejové tituly i v Evropě

26. března 2004 16:41 - PRAHA

Velmi atraktivní z českého pohledu je v pátek začínající semifinále ruské superligy, kde se potkávají týmy vedené právě našimi trenéry. V základní části nejlepší Magnitogorsk, na jehož střídačce stojí Marek Sýkora a v obraně nastupuje M. Čech, narazí na Kazaň, kterou koučuje Vladimír Vůjtek a má v kádru hned tři krajany Orcta, Kántora a Dudu.

 

internet

Ve druhém semifinále pak Toljatti v brance se skvělým Trvajem vyrukuje na Omsk, jehož úderný útok tvoří Bednář, Patera, Vlasák.

Už nyní je jisté, že některý český hráč se ozdobí ruským titulem, jako to loni zažil Peterek s Jaroslavlí. Obhájce titulu však letos neprošel prvním kolem a jeho český útočník se po třech letech vrací domů. Naopak rozhodnutí setrvat v Rusku včera oznámil brankář CSKA Moskva Salfický, takže Pardubice s ním počítat nemohou.

Sýkorův Ilves byl z play-off vyřazen

Také ve Finsku některý z českých hráčů určitě získá titul, v sestavách všech semifinalistů figurují čeští hráči. Elitní kvarteto bylo zkompletováno až ve čtvrtek večer, kdy Ilves Tampere vedený trenérem Václavem Sýkorou a v centru třetího útoku s Vorlem prohrál sedmý zápas čtvrtfinálové série na ledě IFK Helsinky, když za domácí hráli oba legionáři, Benýšek i R. Vopat.

Už dříve postoupil nejlepší celek základní části TPS Turku, kde hraje český obránce Vykoukal, stejně tak Hämeenlinna s útočníkem Kucharčíkem v sestavě a rovněž Oulu, kde působí Tenkrát s Machuldou a Štěpánkem. Překvapivě brzy sezóna skončila loňskému šampiónu Tappara Tampere.

Ve Švédsku je úřadující mistr ještě ve hře, ale hrozí mu vyřazení. Frölunda totiž v boji o finále prohrává s HV 71 Jönköping 2:3 na zápasy. Pro české fanoušky byla atraktivnější druhá semifinálové série, v níž Färjestad s třetím nejproduktivnějším obráncem soutěže Hamrem přešel přes Timru, jejíž dres obléká Němeček. Finalista z města Karlstadu už ve čtvrtfinále vyřadil tým Lulea, kde půsbili zbývající dva legionáři v Elitserien Skrbek s Brabencem.

Martin Kézr, Právo

Zrušit