Rubriky:

Evropské ligy

Novákova vítězná série nekončí

7. ledna 2003 12:01 - AUCKLAND

Český tenista Jiří Novák navázal v úvodu nové sezóny na výborné výkony z Hopman Cupu. Na turnaji v novozélandském Aucklandu, který je přípravou na grandslamový Australian Open, si v prvním kole hladce poradil s Američanem Robertem Kendrickem. Dařilo se i Ivetě Benešové v Hobartu, naopak Radek Štěpánek neprošel v Aucklandu přes první kolo.

 

Internet

Novák je v Aucklandu nejvýše nasazeným hráčem a roli stoprocentně potvrdil, utkání s kvalifikantem Kendrickem ukončil po setech 6:2 a 6:3 v kvapíkovém tempu. Český tenista tak navázal na vítěznou šňůru z Perthu, na Hopmanově poháru vyhrál všechna tři utkání: se Slovákem Dominikem Hrbatým, Italem Davidem Sanguinettim i Australanem Lleytonem Hewittem. V druhém kole čeká Nováka další Američan Robby Gineprie, také kvalifikant, jenž si na úvod turnaje připsal skalp Argentince Agustina Calleriho.

Štěpánek vypadl

Vstup do sezóny příliš nevyšel Radku Štěpánkovi, který v Aucklandu skončil již v prvním kole na raketě dalšího Američana Michaela Russella (6:7 a 4:6).

První letošní zápas se naopak vydařil bývalé světové jedničce Gustavu Kuertenovi. Brazilský trojnásobný vítěz French Open, který je v Aucklandu nasazen jako číslo čtyři, vyřadil ve dvou setech Martina Verkerka z Nizozemska.

V Hobartu se dařilo Ivetě Benešové, která vyřadila ve dvou setech sedmou nasazenou Caru Blackovou ze Zimbabwe a postoupila do čtvrtfinále. Tam ji čeká Japonka Šinoba Asagoeová, která překvapivě zdolala turnajovou trojku Barbaru Schettovou z Rakouska dvakrát 6:3. Zápas druhého kola nezvládla první nasazená Slovinka Katarina Srebotniková, která podlehla domácí Alicii Molikové 3:6 a 0:6.

Capriatiová generálku nezvládla

Američanka Jennifer Capriatiová, pro níž měl být turnaj v Sydney generálkou na první grandslam sezóny Australian Open, zaváhala ve druhém kole. Nasazená jednička měla v úvodním kole volný los, v druhém utkání změřila síly s Ruskou Tatjanou Panovovou a letošní premiéru pokazila. Třísetovou bitvu prohrála 4:6, 6:4 a 5:7 a do pondělního melbournského startu bude jen trénovat.

Nedařilo se ani dalšímu Američanovi Jamesi Blakeovi, který na nedávném Hopmanově poháru porazil světovou jedničku Hewitta. V prvním kole v Sydney nestačil na třetího nasazeného a bývalou světovou jedničku Carlose Moyu ze Španělska, prohrál 3:6, 7:6, 3:6. Ze hry venku je i obhájce titulu Roger Federer ze Švýcarska, který klopýtl s Frankem Squillarim z Argentiny 2:6 a 3:6 a postaral se o největší senzaci mužského pavouka. Squillari se do hlavní soutěže probojoval z kvalifikace. Dalším překvapivým výsledkem byla poměrně hladká prohra Alberta Costy s Argentincem Juanem Ignaciem Chelou 6:7 a 1:6.

Naopak loňský finalista Australian Open Marat Safin z Ruska si snadno poradil s Olivierem Rochusem 6:1 a 6:4.

ČTK, Novinky

Zrušit