Málek byl v souboji se Salfickým střídán

MOSKVA

Souboj českých gólmanů patřících do širšího kádru reprezentace vyzněl v ruské hokejové lize lépe pro Dušana Salfického. Jeho Čerepovec vyhrál v Magnitogorsku 4:1 a utkání nedochytal Roman Málek, kterého po třetí inkasované brance vystřídal v 26. minutě Andrej Malkov.

Čestný úspěch domácího Metallurgu zaznamenal necelé čtyři minuty před koncem Petr Sýkora. Účastník Světového poháru, jenž v zámoří oblékal naposledy dres Anaheimu, se v ruské superlize trefil poprvé.

Dařilo se i Vladimíru Hudáčkovi v brance Permu. Zkušený brankář pochytal všechny střely hráčů domácí Ufy a po výhře 3:0 si připsal premiérové čisté konto v sezóně.

Hokejisté Kazaně neuspěli ve svém prvním zápase po odchodu trenéra Vladimíra Vůjtka a prohráli v Moskvě s místním Spartakem 2:3. V sestavě hostujícího týmu se neobjevili Tomáš Vlasák ani Jaroslav Hlinka.

Ruská liga - 11. kolo:
Magnitogorsk - Čerepovec 1:4 (za domácí Sýkora 1+0), Ufa - Perm 0:3 (Kuboš 0+1), Togliatti - CSKA Moskva 3:3 po prodl., Jaroslavl - Nižněkamsk 5:2 (za domácí Štěpánek 0+1), Spartak Moskva - Kazaň 3:2, Dynamo Moskva - Petrohrad 2:3 (za domácí Rosa 1+0).