Salfický v Rusku posedmé v sezóně nedostal gól

MOSKVA

Dušan Salfický pokračuje v ruské hokejové lize ve svých kouzlech. Český brankář v dnešním utkání 13. kola již posedmé v sezoně neinkasoval a Čerepovec vyhrál nad úřadujícími mistry z Omsku 2:0. Dařilo se také Jiřímu Trvajovi z CSKA Moskva, jenž se zasloužil o výhru 2:1 v prodloužení nad městským rivalem Dynamem.

Dušan Salfický

Naopak ani Vladimír Hudáček v brance Permu nic nezmohl proti nájezdům hráčů hostujícího Magnitogorsku. Po třetím gólu v síti vystřídal v třetí třetině někdejšího reprezentanta jeho náhradník Chomutov, který už utkání dokončil s čistým kontem.

Za Magnitogorsk chytal opět Malkov a podruhé za sebou neinkasoval. Roman Málek se opět do branky nedostal, protože trenér Marek Sýkora využil tři jiné cizince - svého jmenovce Petra, Martina Čecha a Slováka Andreje Nedorosta.

Kazaň v prvním zápase pod vedením nového trenéra Zinetuly Biljaletdinova prohrála 1:2 doma s Togliatti. V sestavě domácího týmu se neobjevili čeští útočníci Tomáš Vlasák ani Jaroslav Hlinka.

Ruská liga - 13. kolo:
Novokuzněck - Jaroslavl 4:2 (za domácí Marušák 0+1), Perm - Magnitogorsk 0:3 (Sýkora 0+1), Petrohrad - Voskresensk 3:1, Nižněkamsk - Ufa 4:2, Novosibirsk - Spartak Moskva 0:0 po prodl., Čerepovec - Omsk 2:0, CSKA Moskva - Dynamo Moskva 2:1 v prodl., Kazaň - Togliatti 1:2.

Hokejisté MoDo byli v utkání čtvrtého kola švédské ligy na ledě Färjestadu blízko první porážce v sezoně. Nakonec však hvězdnému týmu pomohla power play - trenér Kent Forsberg odvolal za stavu 2:3 brankáře Sala a koučův syn Peter přihrál 74 sekund před koncem na vyrovnávací gól Damgaardovi. Na remíze nic nezměnilo ani prodloužení.

Švédská liga - 4. kolo:
Färjestad - MoDo Hockey 3:3 po prodl., Timra - Lulea 3:2, Södertälje - Djurgaarden 4:0, Brynäs - HV 71 4:1.

Hokejový klub Ässät Pori si vyšlápl v osmém kole finské ligy na vedoucí Jokerit Helsinky a na vlastním ledě jej porazil 2:1. Na druhé místo se posunul Kärpät Oulu, při výhře 4:1 v Jyväskylä se pod dvě branky podepsal i český útočník Petr Tenkrát.

Finská liga - 8. kolo:
IFK Helsinky - TPS Turku 2:3 v prodl., Jyväskylä - Kärpät Oulu 1:4 (Tenkrát 0+2), Lukko Rauma - Ilves Tampere 1:0 po sam. nájezdech, Tappara Tampere - SaiPa Lappeenranta 2:1, Ässät Pori - Jokerit Helsinky 2:1.