Jágr v domácí premiéře v Omsku řádil

Vydařené úvodní utkání před vlastními příznivci má za sebou český hokejista Jaromír Jágr. V dresu Omsku přispěl dvěma body k výhře Avangardu nad Čerepovcem 4:1. Hráč zámořského týmu New Yorku Rangers, který se ve svém premiérovém vystoupení v ruské superlize branky nedočkal, tentokrát skóroval hned v úvodu zápasu.

Dvaatřicetiletý útočník hned ve třetí minutě zápasu otevřel skóre, když přesně zakončil přesilovkovou spolupráci s Maximem Sušinským. I druhý kanadský bod si Jágr připsal v početní výhodě. Ve druhé třetině stál na začátku akce, kterou zakončil úspěšně bývalý útočník Vítkovic Alexander Prokopjev, po utkání vyhlášený nejlepším hráčem vítězů.

Právě přesilovky dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru během tréninku se spoluhráči důkladně nacvičoval a v pondělí Omsk vstřelil v početní výhodě tři ze čtyř branek.

Olympijský vítěz z Nagana byl stejně jako v pátek ve Voskresensku pod drobnohledem diváků i soupeře. Zaplněné tribuny Blinovova stadionu jej bouřlivě přivítaly, v hledišti bylo vidět i transparenty s Jágrovým číslem 68 a česká hvězda patřila podle on-line přenosu na oficiální internetové stránce klubu mezi nejaktivnější. I na střely domácí vyhráli 29:20, gólmana Maxima Michajlovského nahradil v brance Čerepovce od druhé třetiny Viktor Čistov.

Jágrův spoluhráč Jaroslav Bednář vyšel tentokrát naprázdno, hůř však duel skončil pro dalšího českého krajánka Aleše Píšu hájícího barvy Čerepovce. Ex-pardubický bek totiž ve 38. minutě putoval předčasně do kabin s trestem na pět minut a do konce utkání za naražení Jevgenije Chaceje na hrazení. Český brankář Dušan Salfický v sestavě hostů kvůli zranění zad opět chyběl.