Omsk doma znovu vyhrál, porazil Petrohrad

Dalšího domácího vítězství se dočkal Jaromír Jágr v dresu Omsku. Ve středečním utkání proti Petrohradu se na vítězství 4:2 podílel asistencí na poslední branku Kaljužného. Zápas ale především dirigoval první útok "omských jestřábů" Zatonskij-Prokopjev, Sušinskij, přičemž prvně jmenovaný vstřelil dvě branky.

Fanoušci Omsku stejně jako při pondělním zápase s Čerepovcem nečekali na branku dlouho. Už v šesté minutě překonal tvrdou střelou bez přípravy amerického brankáře Gartha Snowa domácí útočník Dmitrij Zatonskij.

Už o minutu později mohl omský stadion propuknout v jásot podruhé, tentokrát využil kombinace s Rjabykinem a Kurjanovem Andrej Kovalenko. Pro zkušeného forvarda to byl první gól za Omsk po přestupu z Jaroslavle.

Zhruba v polovině první třetiny byl za držení hokejkou vyloučen petrohradský obránce Maxim Kuzněcov a přesilovou hru využil druhým gólem v zápase Zatonskij. Omsk vedl rázem 3:0 a otěže zápasu držel pevně ve svých rukou.

Druhá třetina nabídla spoustu šancí na obou stranách, ale branka padla jen do sítě domácího týmu. Dvě minuty před druhou přestávkou se trefil Ruslan Chasanšin. Po pěti minutách poslední části dokonce snížil na rozdíl jediné branky Šinkar, ale v 51. minutě dal konečnou podobu výsledku Kaljužnyj po krásné přihrávce Jaromíra Jágra.

Omsk - Petrohrad 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Zatonskij (Tverdovskij, Sušinskij), 7. Kovalenko (Kurjanov, Rjabykin), 12. Zatonskij (Kovalenko, Sušinskij), 51. Kaljužnyj (Jágr) - 38. Chasanšin (Čerbajev, Nemirovsky), 47. Šinkar (Gorovikov).
Sestava Omsku: Maracle - Guskov, Rjabykin, Tverdovskij, I.Nikitin, Gusev, Panov - Zatonskij, Prokopjev, Sušinskij - Bednář, Kaljužnyj, Jágr - Popov, Kurjanov, Kovalenko - Nazarov, Chacej, Subbotin.
Voskresensk - Čerepovec 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Branky: 14. Volkov, 49. Krikunov - 3. a 32. Trubačev, 4. Bernikov, 56. Benda
Magnitogorsk - Perm 0:0
Togliatti - Kazaň 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 7. Morozov, 59. Jačmeněv.
Ufa - Nižněkamsk 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
Branky: 58. Volkov - 13. Kukumberg, 23. Kasjanov, 29. Razin, 33. Sokolov.
Jaroslavl - Novosibirsk 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky: 15. But, 18. Samylin, 24. Antipov - 10. Klimovič, 45. Zavalňuk.