Cíger se při návratu neprosadil, Slovan přesto vyhrál

BRATISLAVA

Zdeno Cíger si odbyl premiéru v této sezóně slovenské extraligy v zápase, v němž hokejisté Slovanu Bratislava porazili Žilinu. Pětatřicetiletý útočník se v dresu vedoucího týmu tabulky při výhře 6:2 neprosadil. Cíger nastoupil v extralize poprvé od semifinále minulého ročníku proti Zvolenu. V uplynulých měsících se věnoval rodině.

Nitře zařídil vedení ve Zvoleně český útočník Albín Podstavek, nakonec ale hosté prohráli 2:3 v prodloužení. Další skvělý výkon v brance Nitry podal český gólman Michal Fikrt.

Slovensko - 48. kolo:
Liptovský Mikuláš - Dubnica 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 18. Miklík, 37. Richard Huna - 60. Kuric.
HK 36 Skalica - HC Košice 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 26. Mikuš - 6. Hvila, 11. Kledrowetz.
HKM Zvolen - HKM Nitra 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 13. Bartoš, 56. Zedník, 65. Handzuš - 9. Podstavek, 43. Mihálik.
Dukla Trenčín - Tatravagónka ŠKP Poprad 5:2 (4:0, 0:1, 1:1)
Branky: 8. a 13. Lezo, 5. Mikuš, 12. Kóňa, 44. Sivák - 35. Faith, 45. Žemlička.
Slovan Bratislava - MSHK Žilina 6:2 (0:0, 4:1, 2:1)
Branky: 32., 37. a 57. Junas, 32. Višňovský, 40. Bartek, 42. Šatan - 38. Oravec, 49. Lažo.

Díky trefě Viktora Ujčíka vyhráli hokejisté Kärpätu Oulu na ledě SaiPy v 52. kole finské ligy. Český útočník se trefil ve druhé minutě prodloužení a stanovil skóre na konečných 4:3, jeden gól hostů vstřelil také Petr Tenkrát. Brankář Tomáš Vokoun pomohl 38 zákroky helsinskému IFK vyhrát nad Ässätem Pori po samostatných nájezdech.

Mezi střelce se po reprezentační přestávce zapsal i Ladislav Kohn, který přispěl k vítězství Espoo 5:1 nad Lahti ještě asistencí. Lídr tabulky Jokerit Helsinky po dnešku zvýšil svůj náskok před druhým Kärpätem o další bod na sedm.

Finsko - 52. kolo:
Blues Espoo - Pelicans Lahti 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky: 6. Immonen, 31. N.Nieminen, 38. Ribeiro  (Kohn), 56. Kohn, 58. Hurme - 49. Kankaanperä.
Hämeenlinna - Jyväskylä 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky: 7. Hahl (Klesla), 23. Setzinger, 54. Keinänen, 56. Laakkonen - 27. Westcott, 31. Marttinen.
Jokerit Helsinky - TPS Turku 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 8. Metropolit.
SaiPa Lappeenranta - Kärpät Oulu 3:4 v prodl. (1:3, 1:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 18. Nokelainen, 22. Kerman, 56. J.Timonen - 2. Pyörälä, 12. Saarenheimo (Ujčík), 18. Tenkrát, 62. Ujčík.
Tappara Tampere - Lukko Rauma 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 1. M.Ojanen, 47. V.Nieminen, 51. J.Ojanen - 41. Koivisto.
Ässät Pori - IFK Helsinky 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 51. Williams - 32. O.Jokinen, rozh. nájezd Kuhta.