Rubriky:

Evropské ligy

Hokejisty Znojma posílí v EBEL lize finský brankář Hovi

23. září 2013 12:21 - Znojmo

Hokejisty Znojma hrající mezinárodní EBEL ligu posílí finský brankář Sasu Hovi, který v minulosti působil v extraligovém Vsetíně nebo v Kometě Brno. Jedenatřicetiletý gólman se k týmu připojil v pondělí a měl by se stát jednoznačnou jedničkou Orlů.

 

Michaela Říhová, Právo

"Po nevyrovnaných výkonech brankářů v úvodu soutěže se trenérský tým rozhodl požádat o příchod jasné jedničky mezi tři tyče a vedení se podařilo angažovat Sasu Hoviho, což je brankář špičkové evropské úrovně," uvedl manažer Petr Veselý na klubovém webu. V kádru Orlů jsou tak aktuálně čtyři brankáři, vedle Hoviho ještě Jakub Čech, Filip Landsman a další Fin Richard Ullberg. Dva z nich nyní odejdou.

Hovi dosud nikde nepůsobil, vynechal i předešlou sezónu. Naposledy chytal v ročníku 2011/12 za Kometu. "Letošní přípravu absolvoval v dresu Ilves Tampere. Odchytal několik přípravných utkání, kde působil velmi jistě. Tyto zápasy jsme viděli na videu, máme i reference přímo z Finska. Měl by být připraven okamžitě naskočit do zápasů, do brankoviště přinést především jistotu a přenést ji i na tým," uvedl kouč Jiří Režnar.

Znojmo je po čtyřech odehraných zápasech v EBEL desáté se ziskem tří bodů. Vyhrálo jen jednou.

ČTK

Zrušit