Vokoun se Židlickým první duel play-off prohráli

Kanadský útočník hokejistů Lukko Raumy Shayne Toporowski rozhodl brankou v 5. minutě druhého prodloužení úvodní utkání čtvrtfinálové série finské ligy proti IFK Helsinky. Tým z hlavního města přitom ještě na začátku třetí třetiny vedl 2:0, přičemž asistence si připsali i obránce Marek Židlický a brankář Tomáš Vokoun.

Tomáš Vokoun ještě v dresu Znojma

Vokoun však poté dvakrát inkasoval a nakonec ho rozesmutněl i Toporowski. Jiný Kanaďan v brance Raumy Dwayne Roloson si připsal 44 úspěšných zákroků, méně vytížený Vokoun devětadvacet. Série se hraje na čtyři vítězná utkání.

Finsko - čtvrtfinále:
IFK Helsinky - Lukko Rauma 2:3 v prodl (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0, 0:1)
Branky: 15. O.Jokinen (Vokoun), 19. Kuhta (Židlický) - 44. Hämäläinen, 53. Saarela, 85. Toporowski.
Stav série: 0:1.

Hokejisté Djurgaardenu vyhráli dramatické sedmé čtvrtfinále proti Timře a postoupili do semifinále švédské ligy. Hosté prohrávali už 0:2, když jim dva góly za 11 minut dala hvězda Detroitu Henrik Zetterberg, pak už ale brankář Jose Theodore, posila z Montrealu, nekapituloval.

Ještě v první třetině snížil Kristofer Ottosson, ve druhé vyrovnal Nils Ekman a v první minutě závěrečné části vstřelil poslední gól zápasu Marcus Kristoffersson. Djurgaarden nikdy v historii švédské ligy sedmý zápas v play-off neprohrál. V semifinále jsou i Södertalje, Färjestad a Frölunda.

Švédsko - čtvrtfinále:
Timra - Djurgaarden 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky: 6. a 11. H.Zetterberg - 13. Ottosson, 38. Ekman, 41. Kristoffersson.
Konečný stav série: 3:4.

Hokejisté Davosu, jehož barvy hájí český útočník Josef Marha, vyhráli třetí zápas semifinále švýcarské ligy nad úřadujícími mistry z Bernu 2:1. Jejich druhou výhru nastartoval gólem po 32 vteřinách nejlepší střelec zatím poslední sezóny NHL Rick Nash. Stejným rozdílem vede Davos i v sérii play-off. O krůček blíž k účasti v boji o titul mají také hokejisté Curychu, kteří třetí utkání série s Zugem vyhráli 4:1.

Švýcarsko - semifinále:
Davos - Bern 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: Nash, von Arx - Reichert.
Stav série: 2:1
Curych - Zug 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Branky: Camenzind, Paterlini, R.Robitaille, Zeiter - Della Rossa.

Hokejisté Frankfurtu zahájili pouť za obhajobou mistrovského titulu v německé lize výhrou 3:2 v úvodním utkání čtvrtfinálové série s Hamburkem. Rozhodující trefu zaznamenal Francois Bouchard devět sekund před koncem normální hrací doby.