Rubriky:

Evropské ligy

Hokejový kouč Lener má namířeno do IFK Helsinky

8. dubna 2005 23:54 - PRAHA

Slavomír Lener zřejmě bude od příští sezóny trénovat hokejisty IFK Helsinky. Kouč, který nedávno opustil pražskou Spartu po čtvrtfinálovém vyřazení v play off s Vítkovicemi, je podle vedení klubu ideálním mužem pro jeho novou epochu.

Lener se se zástupci finského týmu sešel dnes v Praze na obědě. "Byl to teprve první kontakt," řekl padesátiletý kouč v rozhovoru pro Českou televizi. Tým IFK podobně jako Sparta vypadl v play off v prvním kole. "A od příští sezóny chtějí tým pozměnit, přivést tam Kanaďany a hrát agresivně. Tenhle styl by mi vyhovoval," přitakal Lener.

I manažer klubu Pentti Matikainen, jenž IFK vedl ve třech posledních zápasech místo odvolaného Hannu Aravirty, by si dokázal Lenera na střídačce klubu představit. "Je velmi zkušený, působil v Americe. S velkou pravděpodobností se stane trenérem on," potvrdil Matikainen s tím, že rozhodnout by se mělo nejpozději do deseti dnů.

Pro IFK, které mělo na soupisce řadu hráčů z NHL v čele s Ollim Jokinenem, Tomášem Vokounem a Markem Židlickým, skončila sezóna rozčarováním. Dalšími kandidáty na trenérský post jsou podle finských médií Kanaďané Dave King a Wayne Flemming, kteří v minulosti působili u národního týmu "javorových listů".

Lener je světoběžník. Už v 80. letech působil v Číně, v NHL působil v Calgary a na Floridě. Největších úspěchů dosáhl coby asistent u národního týmu, po boku Ivana Hlinky získal v Naganu olympijské zlato, s Luďkem Bukačem slavil v roce 1996 titul mistrů světa.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy